Sendo: távolodás a Microsofttól
A Sendo és a Microsoft kapcsolata 1999-ben kezdődött, amikor azt a célt tűzték maguk elé, hogy olyan mobiltelefont fejlesztenek, amelyen a Microsoft Windows Powered Smartphone szoftvere fut. A szoftvergyártó vállalat mintegy 12 milliárdot invesztált a Sendóba részvényvásárlásokkal.
A két vállalat kapcsolata novemberben romlott meg, amikor a Sendo a Nokia mellett döntött. Elemzők szerint "a Sendo rossz néven vette, hogy az angol mobiltelefon-szolgáltató, az Orange bemutatott egy Microsoft szoftveren alapuló mobileszközt, melyet nem az angol gyártó, hanem egy tajvani cég, a High Tech Computer készített".
Decemberben a Sendo beperelte a Microsoftot. Azzal vádolta, hogy a szoftvergyártó bizonyos üzleti titkokat megsértett, és ezzel a Sendot kedvezőtlen piaci helyzetbe hozta. A Sendo a 2003-as évet azzal kezdte, hogy licenc-együttműködési megállapodást kötött a Symbiannal az általa kifejlesztett operációs rendszerre.
A két peres vállalat viszonyát tovább rontotta, hogy február elején a Microsoft keresetet nyújtott be a Sendo ellen, melyben az angol eszközgyártót azzal vádolta, hogy az "a humán és pénzügyi erőforrásokat - melyeket eredetileg a Microsoft bocsátott rendelkezésre - egy rivális szoftvert tartalmazó eszköz fejlesztésére fordítja."
Kapcsolódó cikkek
- A Sendo szerint már itt van a "zenei telefon"
- Fényképezőgépes mobiltelefon ötszörös zoom-mal
- Első körben nyert a Sendo a Microsoft-perben
- Folyamatos videoadás a Sprint telefonoknál
- Mobiltelefonnal összehangolható megfigyelőkamera a Nokiától
- 505i sorozat az NTT DoCoMo-tól
- Wristomo: mobiltelefon-karóra a Seikótól
- Mobil pornótartalom az USA-ban
- Kártyafüggetlen mobiltelefonok a FotexNeten
- DoCoMo: száz százalékban újrahasznosított mobiltelefon