BMC Software-bemutató Budapesten
A nagyvállalati felügyeleti rendszereket főként bankok, telekommunikációs cégek alkalmazzák, de használják az államigazgatásban is.
Ávéd Zoltán hazai forgalmi adatokat üzleti titokra való hivatkozással nem mondott, ám azt közölte: a BMC Software Inc. Több mint 50 országban van jelen a világon, és a tavalyi pénzügyi évben árbevétele elérte az 1,3 milliárd dollárt, ami csaknem azonos volt az előző évivel. A stagnálást a cég magyar érdekeltségének vezetője azzal magyarázta, hogy a világgazdasági körülmények nem kedveztek a számítástechnikában tevékenykedő vállalkozásoknak.
A magyar rendszerfelügyeleti piac szakértők szerint 3 milliárd forintra tehető, amelynek - egyes becslések alapján - a BMC mintegy 20-25 százalékát uralja.
Kapcsolódó cikkek
- Változik az üzemeltetési szoftverszállítók toplistája?
- Új BMC Software Advantage for Microsoft Windows Server szoftvercsomag
- Malcolm Fry: ITIL megvalósítások rejtett buktatói
- A BMC Software megvásárolja az Open Network-ot
- BMC Software: új, menedzsment központú egységes partnerprogram
- A BMC Software két vezetője közreműködött a Larstan kiadó vállalatbiztonságról szóló új könyvében
- BMC Software-Consul: vizsgálati és ellenőrzési Identity Management megoldás
- BMC: PATROL Analytics a hamis rendszer-riasztások csökkentésére
- BMC: Hozzáférés egyetlen bejelentkezéssel valamennyi alkalmazáshoz
- A BMC Software elérte a kitűzött célokat
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.