Leadási határidő az InfoPark Alapítványnál
Az InfoPark Alapítvány első pályázati felhívása 2003. május 15-én jelent meg az informatikai és kapcsolódó kutatási-fejlesztési tevékenység támogatására. A legjobb ötletek megvalósítását az alapítvány összesen 40 millió forint támogatásban részesíti.
2003. július 15-ig adhattak le pályázatot elsősorban az egyetemek kutatócsoportjai, tudományos és oktatási munkát végző alkalmazottai, a tudományos képzésben résztvevő hallgatói, valamint az Informatikai és Technológiai Innovációs Parkba betelepülő, kutatás-fejlesztési tevékenységgel foglalkozó kis-és középvállalatok. A megadott határidőig 26 kutatócsoport és kisvállalkozás küldte be 5 témakörben összesen 28 pályázatát. A pályázatokban igényelt támogatási összeg meghaladta a 180 millió forintot.
A pályázatokat első körben két főből álló bizottság bírálja el, amely augusztus 20-ig kiválasztja a legjobb 12 pályaművet. A második bírálati kör után hozza meg döntését 2003. szeptember 30-án az InfoPark Alapítvány kuratóriuma, hogy melyek azok a pályázatok, amelyeket támogatásában részesíti.
További információ: Antoni Györgyi 30 9 647 277
Forrás: OTS-Cégvonal
Kapcsolódó cikkek
- Rátz Tanár Úr Életműdíj - hetedszer
- EU: 3 milliárd eurós program a nanoelektronikára
- Megnyílt a Magyar Telekom k+f laborja, a Kitchen Budapest
- KÜRT: új biztonsági K+F intézet magyar központtal
- Alkalmatlanság miatt felfüggesztették a személyügyi rendszer pályázatot
- GTS-Datanet pályázat a jövőről, diákoknak
- Sun: Környezettudatos-e a hazai informatika?
- Kiírták az "Év információvédelmi diplomadolgozata" pályázatot
- Globális kutatóhálózatot indított az EMC
- Termelésirányítás Pályázati forrásból
Galaxy AI: Mesterséges intelligencia a csuklódon és a füledben
A Samsung legújabb okoseszközeiben kulcsfontosságú szerepet tulajdonít a mesterséges intelligenciának (AI). A Galaxy AI egy olyan, a mindennapokat támogató intelligens technológia, amely a felhasználói igényekhez alkalmazkodik, egyaránt a fitnesz, az egészségmegőrzés és a kommunikáció területén. Az új Galaxy Watch7 és Watch Ultra okosórák, valamint a Galaxy Buds3 és Buds3 Pro fülhallgatók a vállalat első olyan viselhető eszközei, amelyeken a Galaxy AI átfogóbb, személyre szabottabb élményt nyújthat. A mesterséges intelligencia a korábbi funkciókat még színvonalasabbá teszi, miközben számos új szolgáltatást is kínál.
A HONOR Magic V3 elsőként kapja meg az AI-alapú MagicOS 9.0 frissítést
A HONOR bejelentette a MagicOS 9.0 hivatalos frissítési ütemtervét. A MagicOS 9.0 hivatalos verziója* először a HONOR Magic V3 készüléken lesz elérhető Európában decembertől. Az iparág első, minden szituációhoz személyre szabott AI operációs rendszereként a felhasználói élmény sokkal jobb lesz, beleértve a továbbfejlesztett AI funkciókat, az optimalizált ember-gép interakciót és még több személyes AI élményt.
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
HMD: A szülők fele szerint megváltozott a gyerekük személyisége a telefonhasználattól
A HMD friss kutatásai szerint az okostelefonok negatívan hatnak a fiatalokra. A szülők háromnegyede aggódik a telefonhasználat miatt, és több mint fele úgy érzi, túl korán vásárolt okostelefont a gyerekének. A fiatalok harmada megerősítette, hogy valóban hajlamosabb a szorongásra, amióta telefont használ, de azt is bevallották, hogy túl sok időt töltenek a közösségi médiában.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.