HP: kockázatkezelési megoldások pénzintézeteknek
A Basel II Tőkeegyezmény, amelynek hatályba lépését 2006 végére tervezik, új feladatok elé állítja a hazai bankszektort. Az ajánlások megváltoztatják a tőkemegfelelési számításokat, s nagy hangsúlyt helyeznek a felügyeleti eljárások és alapelvek következetes alkalmazására, a piaci fegyelem és átláthatóság kereteinek biztosítására. Utóbbi elemek szerves része a működési kockázatok számbavételi kötelezettsége, amely teljes mértékben új tényező, korábban nem szerepelt a tőke megfelelési követelmények között.
A HP a helyi kihívásoknak megfelelő, szervezetre szabott megoldásokat kínál a kockázatkezelés problémáira. Alapvetően három kiemelkedő szolgáltatása segíti ezen cél elérését: a Basel II átvilágítás és működési kockázat feltárási tanácsadás a kockázatok azonosítását teszi lehetővé, így értékelni lehet az egyes területeken jelentkező kockázatokat, azok vállalati működésre gyakorolt hatását, s ennek alapján kidolgozható a megfelelő kezeléshez szükséges akcióterv.
A HP operatív kockázatkezelési projektek módszertana alakítja ki azt a kockázatkezelési kultúrát, amely különösen nagy hangsúlyt helyez a kivételek kezelésére, a felvetődött problémák dokumentálására, s lehetővé teszi, hogy a működés minden területén a megfelelő, folyamatosan megújított kontroll eljárások érvényesüljenek.
A SWORD szolgáltatás, a kockázatkezelés új kultúrája végül olyan eljárást és annak megvalósítását biztosító szoftvercsomagot kínál, amelynek segítségével a szervezet felkészülhet a folyamataiban rejlő kockázatok kezelésére, képessé válik azokat minden szinten a megfelelő felelősökhöz rendelni, s a legjobb kontroll eljárásokat életbe léptetni, forradalmasítva ezzel a belső ellenőrzést.
A projektek során a HP különböző országok - Svájc, Anglia, Írország, Németország, Ausztria - banki kockázatkezelési rendszereinek kiépítése során összegyűjtött tapasztalatait adja át, s fejleszti tovább a hazai igényeknek megfelelően. A megoldás folyamatosan képes megmutatni, hogy egyes területek és folyamatok milyen potenciális és tényleges kockázattal rendelkeznek, s hogy ehhez képest milyen hatékonysággal működnek a kontrollok. Kimutatja, ha akár a legkisebb szervezeti egységben is elmarad egy kontroll eljárás végrehajtása, s így alkalmazásával lehetővé válik a nagy kockázatok elkerülése.
Kapcsolódó cikkek
- CD/DVD tetoválások a HP új többfunkciós eszközeivel
- Ajándék szkenner HP színes lézernyomtatókhoz
- Lassult a nyomtatópiac növekedése
- Új HP Photosmart digitális kamerák
- A HP informatikai rendszere is hozzájárult a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal európai uniós akreditációjáho
- Digitális képalkotás: hasznos tanácsok a HP-től - karácsonyra is
- A HP átadta egymilliomodik hazai gyártású tárolóegységét Zalaegerszegen
- A HP a Microsoft legnagyobb Nagyvállalati Értékesítő Partnere Magyarországon
- HP: 2004 a digitális színes nyomtatás tömeges elterjedésének az éve
- HP: új nagyvállalati rendszerek
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.