A pénzintézetek az adatminőséget a kockázatkezelés kulcskérdésének tekintik

forrás Prim Online, 2005. november 16. 17:11
Az AIM Software, a bécsi Közgazdaságtudományi Egyetem és a Reuters (LSE:RTR) közzétette a második globális referenciaadat-kezelési és kockázatkezelési felmérés eredményeit, melynek alapjául az 1070 európai, amerikai, ázsiai és közel-keleti pénzintézettel folytatott telefonos interjú szolgált. Az idei felmérés arra mutatott rá, hogy az adatminőség javítása kulcsfontosságú kérdésnek számít a kockázatkezelés szempontjából, továbbá hogy az olyan szabályozórendeletek, mint a Bázeli Tőkeegyezmény (Bázel II), a Markets in Financial Instruments Directive (MiFID) és Sarbanes-Oxley törvény jelentős információtechnológiai befektetéseket segítenek elő.
“Az eredmények azt mutatják, hogy a cégek szoros összefüggést látnak a referenciaadat-kezelés és a hatékony kockázatkezelés között,” mondta Martin Buchberger, az AIM Software marketing-igazgatója. Az a tény, hogy a cégek aránya, melyek fejlesztéseket terveznek az automatizálás területén, a 2004-es 64%-ról 2005-ben 72%-ra nőtt, megerősíti ezt az eredményt.

A bankok tevékenysége e téren elsősorban a hivatkozási adatok és az üzleti élet eseményeire vonatkozó információk automatizált feldolgozására irányul, ugyanis ezek a területek eredményezik a legnagyobb költségeket. Az 1070 válaszadó 45%-a tervezi a vállalati műveletek automatizálási szintjének növelését. “A cégek ráébrednek, hogy ezen a területen komoly működési kockázattal és óriási potenciális veszteségekkel kell szembenézniük. A vállalati műveletek a legkevésbé automatizáltak, és ennélfogva a legnagyobb munkaigényű, hibára és kockázatra hajlamos területek,” állapította meg Angela Wilbraham az A-Team Csoport ügyvezető igazgatója.

“A tavalyi felméréssel összehasonlítva, idén több figyelem fordul a Basel II és a kockázatkezelés kihívásaira,” állítja Buchberger. A pénzügyi szervezetek igyekeznek precízebben kezelni fedezeti tőkéjük elosztását, és összehangolni ezt a kockázati tényezőkkel. Ez az erőfeszítés a kockázatkezelés megértésének fejlesztésére irányul, és ezáltal jobb belső szabványok és optimálisabb tőkekezelés létrehozására.

„A felmérés lehetőve teszi a vállalatok számára, hogy az iparágukban elfoglalt helyzetükről átfogó képet nyerjenek. A Bankokkikövetkeztethetik, hogy regionális teljesítményértékelésük szerint mely területeken kell behozniuk lemaradásukat, és hogy az olyan tendenciák, mint az STP (straight through processing/automatikus tranzakciófeldolgozás, miként alakulnak," állapította meg Kevin Bradshaw, ügyvezető igazgató, Enterprise Information, Reuters Group plc.

A felmérés teljes körű eredményei a következő internetcímen állnak rendelkezésre: http://www.dmstudy.info/2005.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban

A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.

2024. december 21. 16:47

A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne

Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.  

2024. december 21. 13:49

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az ázsiai autóipar lehagyta digitalizációban Európát

2024. december 21. 10:22

Új platform köti össze a vállalkozókat és partnereiket

2024. december 16. 13:25

CES 2025 előzetes: Elon Musk Amerikája, avagy a világ Musk-ja

2024. december 9. 16:46

Újabb részvételi rekordot döntött az e-Hód

2024. december 9. 11:32