Segítség a női álláskeresőknek technológiai készségek elsajátításához
A F_email projektben résztvevő magyarországi nők az Országos Képzési Jegyzékben is szereplő „Informatikai hálózatirendszer-telepítő” (nemzetközi nevén CCNA) képesítéshez juthatnak. A projekt részeként a Cisco segítségével létrehoznak egy olyan webes fórumot is, ahol a projektben részt vevő, különböző országokban élő nők kapcsolatban léphetnek egymással és segíthetik egymás szakmai munkáját.
A Dél-dunántúli Regionális Munkaügyi Központ első lépésben a képzésben részt vevők kiválasztásában segít, így a Pécsi Regionális Képző Központban 15 fővel induló első csoport már idén tavasszal megkezdheti tanulmányait. A Cisco Hálózati Akadémia program tananyagára épülő képzés a kiegészítő ismeretekkel együtt olyan tudás birtokába juttatja a résztvevőket, amellyel jó eséllyel szerezhetnek munkahelyet az informatika terén. Az álláskeresést és az elhelyezkedést segítő képzési modulok, valamint az ehhez kapcsolódó nemzetközi ’Képzők képzése program’ megvalósítását a Human Resource Management Kft. vállalta a projektben.
Az együttműködés célja, hogy mintát teremtsen hasonló programok indításához az ország más régióiban is, elérhetővé téve a képzést a munkaerőpiacról kiszorult magyar nők számára.
"A Dél-dunántúli régióban a regisztrált álláskeresők száma ötvenezer fő, amelynek csaknem fele nő. Ez a nemzetközi projekt esélyt nyújthat az álláskereső nők számára a szakképzettség megszerzésére az informatikai szektorban, és eredményessé teheti őket az álláskeresésben is" – nyilatkozta Kékes Ferenc, a Dél-dunántúli Regionális Munkaügyi Központ főigazgató-helyettese.
"Intézményünk képzésein évente átlagosan 2-3000 nő szerez szakképesítést” - hangsúlyozta a projekt kapcsán dr. Fodor Imréné, a Pécsi Regionális Képző Központ igazgatója. „Képzéseink szervezése során működésünk 14 évében azt tapasztaltuk, hogy a nők számára ajánlható szakirányok palettája jóval szűkebb, mint a férfiaknak ajánlható képzések. Ők tehát – bár szakmához jutásukat eddig is prioritásként kezeltük – ebből a szempontból hátrányosabb helyzetben vannak férfi társaiknál. Ezért is tartjuk fontosnak, hogy az Európai Unió Esélyegyenlőségének Évében 2007-ben olyan programhoz csatlakozhatunk, amelynek keretében munkaerőpiaci szempontból perspektivikus, innovatív szakmát adhatunk a programban részvevő nők számára, és ezt három országban egyenértékű elvek mentén biztosíthatjuk" – tette hozzá.
- A Cisco a Nemzetközi Nőnap támogatójaként nem csak Magyarországon és a közép- kelet európai régióban, hanem világszerte több helyen részt vállal a női esélyegyenlőségének előmozdításában. A Cisco Linksys a Dubai Women’s College-ban indítja el a „Digitális otthon és kisvállalati projektjét”, amelynek célja, hogy a hallgatók alaposabban megismerjék a technológiát, illetve, hogy Dubai első számú női főiskoláján ösztönözze a vállalkozói tevékenységet. Az afrikai kontinensen az UNIFEM és a Cisco Hálózati Akadémia közös programjának részeként Zimbabwéban és Zambiában informatikai alapismereteket nyújtó akadémiákat hoznak létre. A zimbabwei projekt keretében egy kizárólag nőket oktató egyetemet és tanárképző főiskolát indítanak, míg Zambiában egy tanárképző főiskolát és egy női gimnáziumot hoznak létre.
Csúcstechnológiai cégként a Cisco szeretné elérni, hogy a nők nagyobb arányban vehessenek részt a technológiai iparban. A Cisco berkein belül célirányos programok és erőforrások állnak rendelkezésre ahhoz, hogy a nők vezetőkként és felsővezetőkként is fejleszthessék képességeiket. A cég Gender Diversity Council nevű tanácsának a feladata az, hogy megtalálja és megszüntesse a nők fokozott szerepvállalását gátló akadályokat, így például a női példaképek és mentorok alacsony számát. A tanács a vállalat egészét tekintve figyelemmel kíséri a munkaerő-felvételt, a szakmai fejlődést és előremenetelt, a munkatársak megtartását, illetve a kulturális kezdeményezéseket.
Kapcsolódó cikkek
- Informatikai és műszaki végzettséggel lehet a legjobb fizetésekre számítani
- Mobil Weekend: Ismét három napos verseny mobilfejlesztőknek
- Február végétől megújul a Sulinet portál
- Ingyen fejlesztőeszközök a Microsofttól az egri főiskola informatikus hallgatóinak
- 1 Pbyte-ra nőtt a NIIFI tudományos adattároló szolgáltatásának összkapacitása
- Online tájékoztató a köznevelési törvényről pedagógusoknak
- Az űr- és az autóipar eszközeinek tesztelésére is alkalmas a magyar laboratórium
- IBM szoftvereken tanulhatnak a jövő gazdaságinformatikusai
- Távérzékelési központot nyit az ENSZ a gyöngyösi főiskolán
- Digitális tananyagból képezhetik a sportszakembereket ősztől
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.