IT hálózatok teljesítmény-optimalizálása az Atigristől
Az informatikai rendszerek bonyolultsága, illetve az egyes részek közti hiányos információáramlás miatt a teljes rendszer általában nem üzemel az elvárható hatékonysággal és sebességgel. Például, egyes gépek és a hálózat bizonyos részei lelassulnak, gyakoriak az egész hálózat teljesítményét csökkentő lassulások, lassú a nyomtatás, az internet-elérés. Bizonyos programok futtatásakor elfogadhatatlanul megnő a válaszidő, egyes gépek látható ok nélkül lefagynak, az egész hálózat véletlenszerűen összeomlik, használhatatlanná válik stb. A normális munkavégzést zavaró hiba (hibák!) oka igen változatos lehet, mivel gyakorlatilag a hálózat bármelyik eleme a hiba forrása lehet.
Ezen a „fehér folt”-nak számító területen indította el az országban egyedülállóan, a számítógépes hálózatok teljesítményproblémáival foglalkozó szolgáltatását az Atigris, támaszkodva tanácsadói hosszú időre visszanyúló sokrétű tapasztalatára, amelyet a számítástechnikai fejlesztő-mérnöki, hálózati-mérnöki és a rendszerintegrátori területeken szereztek.
Tapasztalatuk szerint –mondta el Sali Róbert vezérigazgató helyettes-, alig van olyan számítógépes hálózat, amelyik mindenkor a felhasználók elvárásainak megfelelően dolgozik. Gyakran fordul elő, hogy a cégek számítógépes szakemberei, illetve az egyébként jól képzett, naprakész tudású szervizek sem boldogulnak bizonyos hálózati hibákkal. A felhasználók életét megkeserítő véletlenszerű lassulások, esetleg lefagyások megmaradnak mindenféle készülékcserék, „varázslások” ellenére is.
Érdekes módon a legtöbb esetben a felhasználók – mivel nem látnak módot a megoldásra - előbb utóbb elfogadják ezt a nem túl kellemes állapotot.
Az esetek döntő többségében NEM fizikai hiba (hibás eszköz) okozza az első ránézésre érthetetlen hibát, hanem valamilyen logikai hiba található a vizsgált rendszerekben (hibás aktívelem konfigurálás, hibás környezet beállítás, programhiba, kezelő hibája, stb.). A hibák korrigálásával, a megfelelő beállítások elvégzésével látványos javulást lehet elérni. Az okok felderítése komoly szakmai felkészültséget, nagy tapasztalatot, illetve komoly műszerezettséget igényel.
Mivel ennek a szolgáltatásnak csak munkadíja van (általában nem kell költséges, még nagyobb teljesítményű eszközöket megvásárolni), rövid idő alatt megtérül a rendszer hatékonyságának növelésére fordított költség. Az Atigris a szolgáltatást a Betternet Kft. bevonásával végzi.
Kapcsolódó cikkek
- Phion IT-biztonsági megoldások a Kapsch-tól
- Mi történik, ha az adatközpont eltűnik?
- A Cisco továbbfejlesztette az "önvédő hálózatot"
- Ismét a CEBIT-en a Megatrend
- AXIS 233D hálózati kamera progresszív szken-nel
- Még szorosabb IBM-Cisco együttműködés
- A Check Point vállalati hálózatbiztonsági megoldásának új változata
- Synergon: Service Desk- és hálózatbővítés az EDS-nél
- Nagyobb árbevétel-növekedésre számít az Alphasonic
- Coworld termékek már Magyarországon is
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.
Térképen is kereshető kultúrprogramokat kínál a megújult Port
Letisztultabb dizájnnal, modern keresési funkciókkal jelentkezik Magyarország legismertebb kulturális programmagazinja, a Port. A közel 30 éves múlttal büszkélkedő site ettől a héttől még inkább felhasználóbarát formában köszönti olvasóit. A megújítás során figyelembe vették a kultúra iránt érdeklődők igényeit.