Beszerzés - nyíltan
Open source e-procurement megoldást vezet piacra idehaza az Electool. A 2004-ben alakult, outsourcingolt beszerzések lebonyolítására és elektronikus beszerzési rendszerek üzemeltetésére szakosodott vállalkozás az amerikai Coupa termékével kívánja a hazai vállalkozások figyelmét az elektronikus beszerzéssel elérhető előnyökre irányítani.
Az Oracle-ből kivált fejlesztők kezdeményezésével létrejött Coupa által fejlesztett, ingyenesen letölthető és enterprise változatban is forgalmazott ProcurementTool az igényléstől a jóváhagyáson át a számla befogadásáig automatizálja a beszerzési folyamatot.
Mai sajtótájékoztatójukon az Electool ügyvezetője, Szabó Ákos az e-beszerzés iránti növekvő nemzetközi szintű érdeklődéssel indokolta lépésüket. Az open source alapokon való fejlesztés – tette hozzá -, a jelen egyik meghatározó informatikai útjaként, a vállalatirányítási alkalmazásokat és ezen belül az e-beszerzési megoldásokat is elérte.
A bármely ERP rendszerhez egyszerűen illeszthető, azokkal integráltan együttműködni képes, a felhasználói által interneten keresztül elérhető rendszer, a hazai forgalmazó szerint jó néhány többletet nyújt a bevezetése mellett voksoló vállalkozásoknak, intézményeknek, az akár azok moduljaiként, akár önálló termékként piacon lévő hasonló funkciójú programoknál.
Az említett többlet funkciók egyike az ismétlődő vásárlások e-mailből intézhető volta – ismerve az e-mail iránti magas fokú affinitást, illetve a rendszerek használatától való hazai idegenkedést, ez kedvező fogadtatásra számíthat -, illetve az egyedi beszerzéseket is lehetővé ú.n. eFormok, amelyekkel a rendszer a nem kommersz, esetenként megszemélyesítést kívánó termékek, pl. névjegykártyák vásárlására is, plusz egyedi fejlesztések nélkül, alkalmassá tehető.
A Coupa fejlesztői által útnak indított, de ma már a nyílt forráskódú közösségek, az ügyfelek stb. által továbbfejlesztett rendszerbe ellenőrzötten épülhetnek be az újabb fejlesztések, a nagyvállalatoknak kínált enterprise rendszert, a csak erre a termékkörre koncentráló Coupa, zárt foráskódú megoldásként kínálja.
A nyílt forráskódú változat többszintű jóváhagyás, drug & drop kosárba helyezés, automatikus, PDF vagy cXML formátumban vagy e-mailben történő rendelés funkciókon túl például szállító- és termékminősítési lehetőséget, választást könnyítő szállítói katalógusokat, tartalomcímkézést, de az ERP integráció is tartalmaz, s a fejlesztői közösségeknek köszönhetően a funkcionalitás gyorsan bővül. A ProcurementTool enterprise verzió többek között eSzámla, részteljesítés kezelés, klikk nélküli igénylés, költségkeret-alapú beszerzés és végfelhasználói és központi érkeztetés funkcionalitással is bír.
Az elsősorban kkv-knak szánt nyílt forráskódú változat az Electool honlapjáról is letölthető, de az entergprise változattal együtt, ASP szolgáltatásként is igénybe vehető. A nemzetközi szinten ötezer körüli eddigi letöltők között a versenyszféra kiemelt szereplői - pénzintézetek, gyógyszergyárak, telekommunikációs és más nagyvállalatok – mellett, felsőfokú oktatási intézmények és közigazgatási szervek is találhatók.
A nyílt verzióhoz idehaza az Electool nyújt – többek között többlépcsős helpdesket, verziófrissítést, kézikönyv és szabályzatok elkészítését, integrációt és testreszabást magában foglaló – támogatást.
Kapcsolódó cikkek
- A kis- és középvállalatok versenyképességéért - workshop és kiállítás
- Az EBay-en árulják a Rednex svéd rockbandát
- Microsoft Gold Certified Partner lett a rEVOLUTION
- Üzleti eredmények kkv-knál - HP technológiákkal
- Hol kezdődik az online vásárlás?
- A COBIT legújabb verziója csökkenti az informatikai kockázatokat
- Módosítanák az e-kereskedelemmel kapcsolatos törvényeket
- Törvénymódosítás az e-kereskedelemről és a spamről
- SAP-Cisco csoportmunka megoldások
- Termelésirányítás Pályázati forrásból
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.