HP virtualizáció: új szoftver és partnerprogram
A HP ma bemutatott új virtualizációs szoftvere külön eszközzel támogatja a Sun-migrációk megtervezését. A cég partnerprogramja segítséget nyújt a vállalatoknak a virtualizáció gyorsabb megvalósításához és ezen keresztül üzleti eredményeik javításához.
A HP Integrity szerverekhez készült HP Virtual Server Environment (HP VSE) szoftverfejlesztései az üzleti igények szerint bővíthető ill. szűkíthető virtuális szerverbázissal (poollal) optimalizálják az erőforrások hasznosítását. A HP nagyvállalati tároló- és szerverszoftver-portfóliójában fontos szerepet betöltő HP Virtual Server Environment és a kapcsolódó szolgáltatások a virtualizált IT-környezetben zajló tervezés, bevezetés és az üzemeltetés egyszerűsítésével csökkentik a költségeket és javítják a reagálókészséget.
A HP Integrity szerverekre történő átállás és konszolidálás megtervezését támogató HP Integrity Essentials Capacity Advisor importálni tudja a HP Performance Agent által Sun-szerverekről összegyűjtött adatokat. A könnyen kezelhető szoftver új trendkövetési képességei lehetővé teszik a jövőbeni használat szimulálását a HP-UX, Windows és Linux konszolidáció megtervezésekor.
A HP VSE for HP-UX 11i további fejlesztései a kockázatok intelligens enyhítésével segítik a jobb üzleti eredmények elérését:
ˇ A HP Integrity Essentials Virtualization Manager segítségével az ügyfelek perceken belül azonosíthatják és megtekinthetik a virtuális szerverkörnyezet alkalmazásait;
ˇ A HP Integrity Essentials Global Workload Manager meghatározza, milyen típusú terhelések férhetnek hozzá automatikusan a tartalékkapacitáshoz, szigorítja a pénzügyi ellenőrzést és elősegíti a fontos alkalmazások szolgáltatási szintjének fenntartását;
ˇ A HP Global Instant Capacity a hardverhasználati jogok rendszerek közötti átruházásával segíti a változó üzleti szükségetek gazdaságos kielégítését. Katasztrófa esetén automatikusan áthelyezi a használati jogokat az offline szerverekről.
A HP ezenkívül bemutatta a HP Serviceguard új változatát is, amely kibővíti a virtualizációs ügyfeleknek kínált rendelkezésre állást növelő lehetőségek körét. A HP Serviceguard for Linux magas rendelkezésre állást biztosít a virtuális gépeken futó Linux-alkalmazásokhoz a VMware technológiát alkalmazó HP ProLiant szervereken éppúgy, mint a virtuális gépekkel dolgozó HP Integrity rendszereken.
A HP virtualizációs partnerprogramja felgyorsítja a virtualizáció terjedését
Az új HP Partner Virtualization Program keretében a független szoftverszállítók (ISV-k) biztonságos, virtualizált környezetben építhetik meg és tesztelhetik alkalmazásaikat, és sokféle virtualizációs technológia, platform és vendég operációs rendszer közül válogathatnak. A HP online elérhető partnerközpontjaiban (HP Partner Technology Access Center) az ISV-k gyorsan tesztelhetik, bevizsgálhatják és finomhangolhatják a virtuális gépeken futó alkalmazásokat.
A HP virtualizációs partnerprogramja keretében az ISV-k könnyen és automatikusan igényelhetnek ill. használhatnak HP ProLiant és HP Integrity szervereket a virtuális környezetben futó alkalmazások tesztelésére a HP és partnerei (pl. a VMWare) szoftvereinek segítségével. Az ISV-k sokféle operációs rendszer (HP-UX 11i, Microsoft Windows és Linux – Novell SUSE Linux Enterprise Server vagy Red Hat Enterprise Linux) alkalmazásait javíthatják, vizsgálhatják be és támogathatják. Sőt, online katalógusban is szerepeltethetik alkalmazásaikat, így az ügyfelek könnyen és gyorsan utánanézhetnek, rendelkezésre áll-e a piacon a keresett tesztelt alkalmazás.
Az új program ezenkívül megfizethetővé teszi az ISV-k számára a nyílt forráskódú és Linux virtualizációt, a nyílt forráskódú közösség vezetői számára pedig arra is lehetőséget biztosít, hogy heterogén környezetben értékeljék az egyes alkalmazások erősségeit.
A virtualizáció fontos szerepet játszik az üzleti eredményeket új generációs adatközpont segítségével javító alkalmazkodó infrastruktúra, a HP Adaptive Infrastructure kiépítésében. A HP Adaptive Infrastructure portfólió termékeivel az ügyfelek elmozdulhatnak a több egymástól elszigetelt költséges környezetek felől a közös erőforrásbázisba összevont IT-eszközök felé, és infrastruktúrájuk optimalizálásával javíthatják az üzleti szükségleteikhez pontosan illeszkedő szolgáltatások rugalmasságát és minőségét.
Bővebben a HP virtualizációs portfóliójáról: www.hp.com/go/virtualization
Kapcsolódó cikkek
- A HP kiválóan teljesített
- 8 milliárd dolláros részvény-visszavásárlás a HP-nál
- A HP a világ piacvezető pengeszerver-szállítója
- A HP hátat fordít a Nasdaq-nak
- A laptopoknál is az élre tört a HP
- 300 millió dolláros közös HP-Microsoft tervek
- 14,5 millió dollár kártérítést fizet a HP a megfigyelt alkalmazottaknak
- Milliárdos piacvezetők egyesülése
- Lemondott a HP elnöke
- Hewlett-Packard - öt százalékos negyedéves forgalombővülés
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.