Az Eastron Kft. nyerte a Internetes Játék Rendszer tendert
Az Eastron Kereskedelmi és Fejlesztő Ügynökség Kft. szakmai szoftverfejlesztő cég nyerte a Szerencsejáték Zrt. által kiírt Internetes Játék Rendszer megvalósítására kiírt tendert, a rendszer piaci értéke nettó 400 millió forint - tájékoztatta Peredi János, a cég ügyvezető igazgatója csütörtökön az MTI-t.
Az Eastron az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében ismertette: a tenderen nemzetközi cégek, illetve magyarországi multinacionális vállalatok is részt vettek.
Az Eastron több külföldi informatikai gyártónak is partnere, képviselője Magyarországon, például, az Advantysnek és a Hirschmann-nak. Peredi János hangsúlyozta, hogy "a cég kiemelt partnere a Microsoftnak és ennek a projektnek a megvalósításában is jelentős mértékben közreműködik a Microsoft Magyarország Kft."
Az Eastron saját termékeivel például az ETiQ ügyfélirányító megoldással és az EastroNet Bank elektronikus banki rendszerrel is jelen van a hazai és külföldi piacokon - olvasható a közleményben.
A magyar magánszemélyek tulajdonában lévő Eastron 400 millió forint bevételt könyvel el az idén, a tavalyi 350 millió forint után - mondta Peredi János. Hozzátette, hogy a következő évben már több mint 450 millió forintos bevételre számítanak.
Kapcsolódó cikkek
- Szabadulna a Skype-tól az eBay
- UIQ Technology: Nagy reményű k+f központ Budapesten
- Akár 600 főt is alkalmazhat hazánkban a BT
- Gartner: A Novell a webes hozzáférés-kezelés egyik vezető vállalata
- A tagok ihlették az SAP új közösségi hálózati elismerési programját
- Az Albacomp 70 millió forintos megbízást nyert el
- IT-Services: 23 milliárdos beruházás Budapesten és Debrecenben
- Embertelen munkafeltételek a Dell üzemeiben
- T-Mobile-ra váltott az Audi
- Nemzetközi elismerés a Magyar Telekomnak
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
K&H: állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél
Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.
A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás
Hazánkban az e-mobilitás a többség számára a személygépjárművek elektrifikációját jelenti, pedig a szállítmányozás területén is jelentős potenciál rejlik benne. Nem véletlen, hogy a nemzetközi szakkiállításokon egyre-másra mutatkoznak be a nagy gyártók e-kamionjai és e-furgonjai, Magyarországon viszont ezen a területen a piaci szerepek éppen csak kialakulóban vannak.
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.