Megvan az első női Microsoft MVP
Telek Andrea, a NetAcademia egyik vezető oktatója nemzetközi szakmai elismerésben részesült
Elsőként érdemelte ki női informatikus Magyarországon az MVP (Most Valuable Professional) címet. Telek Andreát, a NetAcademia Oktatóközpont vezető oktatóját Microsoft Office System kategóriában díjazták. A Microsoft az 1990-es évek közepén azzal a céllal indította el MVP Award nemzetközi programját, hogy elismerjék azon független szakemberek munkáját, akik kiemelkedő szerepet játszanak abban, hogy a felhasználók minél mélyebben és szélesebb körben megismerhessék a Microsoft termékeit.
Telek Andrea a Microsoft Office és SharePoint programcsaládok vezető oktatójaként 2007-ben csatlakozott a NetAcademiához. Szakoktatói tevékenysége mellett rendszeresen publikál, számos szakkönyv, többek között a Csoportmunka Office 2003-mal és a 101 ötlet innovatív tanároknak társszerzője, továbbá a Microsoft Office 2007 lépésről lépésre nyelvi lektora. Emellett szakcikkeket és oktatóanyagokat ír, valamint évek óta előadója különféle szakmai konferenciáknak, illetve gyakorlati szakemberként és szaktanácsadóként is aktív.
„Azért is különösen kiemelkedő jelentőségű, hogy Andrea megkapta az MVP minősítést, mert ezzel egy jellemzően inkább férfiakat foglalkoztató szakmában vált egy szűk, Magyarországon mindössze 22 főt számláló elitklub tagjává” - mondta Fóti Marcell, a NetAcademia ügyvezetője. A magyar MVP-k közül négyen dolgoznak a NetAcademiánál: Telek Andrea mellett Gál Tamás és Réczi Gábor oktatók, valamint Fóti Marcell ügyvezető és vezető oktató kapták meg a címet.
- Telek Andrea (33) az egri Eszterházy Károly Tanárképző Főiskola francia-matematika, majd az Eötvös Loránd Tudományegyetem informatika szakán szerzett tanári diplomát. Az elmúlt tizenegy évben szoftver-szaktanácsadóként, valamint középiskolai informatikai tanárként tevékenykedett. Ezzel párhuzamosan az informatikai felnőttoktatásban szintén jelentős tapasztalatot szerzett. 2007-ben SharePoint és Office vezető oktatóként csatlakozott a NetAcademia Oktatóközponthoz. Franciául és angolul beszél, szabadidejében rendszeresen zenél, többek között egy gitáros kórusban és fuvolazenekarban játszik.
Kapcsolódó cikkek
- rEVOLUTION: új fejlesztési vezető
- Új kiemelt ügyfélkapcsolati menedzser a Symantec magyar képviseleténél
- Visszavonul az eBay vezérigazgatója
- Új partnerkapcsolati igazgató a Sun Microsystemsnél
- SAP: magyar vezető az EMEA térségben
- Új üzletágvezető a Microsoft Magyarországnál
- Új ember az SAP államigazgatási üzletágának élén
- Neal Woods a HP Képalkotási és Nyomtatási Divíziójának élén
- Távozik Jeff Raikes, a Microsoft egyik "nagy öregje"
- A Symantec Enrique T. Salemet nevezte ki operatív igazgatónak
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.