Érintőképernyős megoldás a Microsofttól, érintőképernyő nélkül
Az érintőképernyős eszközök száma hónapról hónapra növekszik, és ahogy ez a technológia terjed a mobilok és médialejátszók körében, lassan a felhasználók is megszokják és igénylik jelenlétét. A legnagyobb gond azonban az, hogy ha nagyméretű kijelzőkön használják az eredeti technológiát, akkor igen drága panelekre van szükség. A Microsoft kutató- és fejlesztőrészlegének egyik mérnöke, Andy Wilson azonban egy teljesen más, sokkal olcsóbb változatot ígérő megoldással állt elő.
A rendszer a felhasználó számára teljesen úgy működik, mint a hagyományos érintőképernyős technológiák, ahol a megjelenítő panelbe építik be az érzékelőket. A Microsoft új LaserTouch technológiája azonban ennél sokkal olcsóbb, lézerekre és költséghatékony infravörös kamerákra épül. Ezek együttesen ugyanúgy képesek érzékelni kezünk, ujjaink mozgását, mint a jelenlegi, drágább technológiák. A megoldás előnye, hogy nagy felületen is működhet, és egyszerre több ellem mozgását is képes érzékelni, például mindkét kezünk mozgását. A kutatások célja a jövő számítógép-vezérlésének megtalálása, mellyel majd leváltható lesz a hagyományos billentyűzet és egér.
Kapcsolódó cikkek
- Fontos frissítések Windows rendszerekhez
- Telefonos tolmácsszoftver a Microsofttól
- Két kritikus frissítés a Microsoft májusi csomagjában
- Megérkezett az első Microsoft-szoftver a Nokia mobiljaira
- 60 százalék alatt az Explorer
- Halo Reach béta május 19-én
- H.264-gyel érkezik az IE9
- Sutba dobja a Microsoft az iPad riválisának tekintett táblapécéjét
- Steve Ballmer diákok előtt mutatta be az új Windows Live Messengert
- Letölthető a MS Office 2010
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
K&H: állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél
Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.
A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás
Hazánkban az e-mobilitás a többség számára a személygépjárművek elektrifikációját jelenti, pedig a szállítmányozás területén is jelentős potenciál rejlik benne. Nem véletlen, hogy a nemzetközi szakkiállításokon egyre-másra mutatkoznak be a nagy gyártók e-kamionjai és e-furgonjai, Magyarországon viszont ezen a területen a piaci szerepek éppen csak kialakulóban vannak.
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.