Novell: 7%-kal nőtt a termékértékesítésből származó árbevétel
A Novell bejelentette a 2008. április 30-án lezárult második pénzügyi negyedévének eredményeit. A vállalat árbevétele ebben a negyedévben elérte a nettó 236 millió dollárt, míg a 2007-es második pénzügyi negyedévben ez az összeg nettó 232 millió dollár volt. A működési eredmény 2 millió dollár volt, ezzel szemben tavaly ugyanebben az időszakban 12 millió dollár működési veszteséget könyvelhettek el. A folyamatos működésből származó eredmény 6 millió dollár, illetve részvényenként 0,02 dollár volt. (Tavaly 1 millió dollár, illetve 0,00 dolláros veszteség). A devizaárfolyamok kedvezően hatottak a árbevételre, ami 8 millió dolláros növekedést eredményezett, azonban kedvezőtlenül befolyásolták a költségeket, 9 millió dollárral növelte a vállalat kiadásait. Emellett negatív hatással voltak a működési eredményre, ami 1 millió dollárral csökkent az előző év azonos időszakához képest.
A nem GAAP szerinti működési eredmény a 2008-as pénzügyi év második negyedévében 16 millió dollárt jelentett a vállalatnak, míg az előző év azonos időszakát 9 millió dolláros nem GAAP szerinti működési eredmény jellemezte. A folyamatos működésből származó nem GAAP szerinti árbevétel 2008 második pénzügyi negyedévében 21 millió dollár, illetve részvényenként 0,06 dollár volt. A 2007-es második pénzügyi negyedév nem GAAP szerinti folyamatos működési vesztesége 16 millió dollár, illetve részvényenként 0,05 dollár volt.
A 2008-as pénzügyi év második negyedévében a Novell 30 millió dollár árbevételt ért el a nyílt forráskódú platformmegoldások értékesítéséből, amelyből 29 millió dollárt a Linux platformtermékek értékesítése eredményezett. Ez 31%-os növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest. A személyazonosság-kezelési és biztonság-felügyeleti megoldásokból származó termékbevétel 31 millió dollárt tett ki, amelyből a személyazonosság- és hozzáférés-kezelési termékek értékesítése 27 millió dollárt eredményezett. Ez 13%-os növekedés az előző év azonos időszakához képest. A rendszer- és erőforrás-felügyeleti megoldások értékesítéséből 41 millió dollár árbevétele volt a vállalatnak, ami 15%-os növekedést jelent a 2007 második pénzügyi negyedévéhez képest. A csoportmunka-megoldások értékesítéséből származó árbevétel 92 millió dollár, ami 1%-kal alacsonyabb, mint az előző év azonos időszakában.
A készpénz, a könnyen készpénzzé tehető befektetések, illetve a rövid távú befektetések 1,4 milliárd dollárt tettek ki 2008. április 30-ig. Ez az előző év azonos negyedévében 1,8 milliárd dollár volt. Ez a csökkenés elsősorban a PlateSpin vállalat felvásárlásának és a Novell egyes kötvényei visszavásárlásának következménye. Az értékesítési kintlévőségek időtartama (Days Sales Outstanding - DSO) 66 nap volt a 2008-as második pénzügyi negyedév végén, ami növekedett az előző év azonos negyedévének 64 napos értékéhez képest. A halasztott árbevétel értéke a 2008-as második pénzügyi negyedév végére 702 millió dollárra nőtt az előző év azonos negyedévének 700 millió dolláros összegéről. A működési cash flow 2008 második pénzügyi negyedévében negatív, 18 millió dollár volt, a 2007 második pénzügyi negyedév cash flowja szintén negatív, 29 millió dollárt tett ki.
A 2008-as pénzügyi év második negyedévében a Novell visszavásárolta a kintlévő, 2024-ben esedékes, 0,5%-on átválható kötvények egy részét, amelyre eddig 135 millió dollár készpénzt használtak fel. Ezzel szemben a vállalat nem vásárolt vissza egyetlen részvényt sem a 2008. május 13-án bejelentett részvény-visszavásárlási program keretében.
Kapcsolódó cikkek
- A Cisco eredménye jobb a vártnál
- Továbbra is veszteséges a Sony
- Pannon: kisebb bevétel és nyereség az első negyedévben
- 36 százalékkal csökkent a Telenor profitja
- Eredményei alapján kifelé tart a válságból a Siemens
- A Motorola váratlanul negyedéves profitot jelentett
- Az Infineon félvezetőgyártó nyereségre váltott
- A SAP majdnem megkétszerezte eredményét
- Csalódást okozó negyedéves eredmény az Ericssonnál
- A Kulcs-Soft részvényenként 20 forint osztalékot javasol
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.