15 dolláros havidíjat vezet be a Microsoft vállalati online szoftvercsomagjáért
A redmondi vállalat a számítógépekre telepített operációs rendszere és irodai programcsomagja forgalmazása mellett igyekszik a hatalmas nyereséggel kecsegtető online szoftver-alapú szolgáltatások terén is erősíteni, ennek része a Microsoft Online Services is. A 15 dolláros havidíj mellett az éves előfizetés 180 dollárra jön ki, miközben a Google csak évi nagyjából 50 dollárért kínálja saját hasonló, Google Apps nevű termékét. A Microsoft azonban próbálja hangsúlyozni, hogy az ő szolgáltatásuk többet kínál; a vállalati rendszergazdák például ugyanúgy tudják kezelni a MOS-t futtató munkaállomásokat, mintha a céges rendszer belső alkalmazása futna rajtuk.
A Microsoft a havidíj mellett egy új konstrukcióval próbál minél több vállalatot a MOS használatára csábítani; a szerződő vállalat az első évben a felhasználókra lebontott előfizetési díjak 18, minden további évben pedig 6 százalékát megkapja. A szoftveróriás emellett további ügyfeleket próbál szerezni egy új, szintén online szoftvercsomaggal: a Microsoft Deskless Suite havi 3 dollárért az Outlook e-mail és a SharePoint kollaboratív alkalmazás lecsupaszított verzióját kínálja elsősorban fizikai dolgozóknak, vagyis olyanoknak, akik mindeddig nem igazán használtak semmilyen fizetős internet-alapú céges szoftvert.
Kapcsolódó cikkek
- Fontos frissítések Windows rendszerekhez
- Telefonos tolmácsszoftver a Microsofttól
- Két kritikus frissítés a Microsoft májusi csomagjában
- Megérkezett az első Microsoft-szoftver a Nokia mobiljaira
- 60 százalék alatt az Explorer
- Halo Reach béta május 19-én
- H.264-gyel érkezik az IE9
- Sutba dobja a Microsoft az iPad riválisának tekintett táblapécéjét
- Steve Ballmer diákok előtt mutatta be az új Windows Live Messengert
- Letölthető a MS Office 2010
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.