Mozilla Aurora, a jövő böngészője?
A tervezett böngészőprogram egészen addig rejtve hagyja a keretet, ameddig nincsen rá szükség, és tulajdonképpen átvitt értelemben is eltörli a szoftver kereteit, megengedi ugyanis, hogy a felhasználók egyszerű, fogd-és-vidd módszerrel különféle elemeket mozgassanak az ablakon belül. A hasonló tartalmakhoz kapcsolódó elemek képi ikonjai egy-egy jól körülhatárolt csoportba kerülnek, az előzőleg látogatott weboldalak ikonjai pedig aszerint zsugorodnak, hogy milyen régen látogatták őket utoljára. A csoportosított elemek között természetesen mindenféle, a böngészőbe beépülő modulok is megtalálhatók, a kommunikációs megoldásoktól a hírcsatornákig. Ha egy tartalomra koncentrálunk, az betölti a teljes képernyőt, míg a szoftver kezelőfelülete kicsinyítéssel hívható elő. Teljes megjelenítéskor a megnyitott oldalak miniatűr képernyőkként körben, a képernyő szélein sorakoznak és gyakorlatilag azonnal hozzáférhetők. Az egész felület könnyedén kezelhető kisméretű érintőképernyőn is, ebben az esetben ugyanis a teljes oldal, vagy az elemek mozgatása, illetve nagyítása vagy kicsinyítése egyszerű mozdulatokkal elvégezhető. A látogatott oldalak időpont alapján is előhívhatók, így dátum, óra és perc beírásával megjeleníthető az a weboldal, ahol éppen akkor jártunk.
Jesse James Garrett, az Adaptive Path fejlesztője a sajtónak nyilatkozva elmondta, hogy már a munka elkezdése is nagy fejtörést jelentett, mivel el kellett képzelni hogyan fog kinézni maga az internet néhány év múlva. Az intelligens 3D kezelőfelület kialakítása mellett olyan előremutató folyamatokhoz is igyekeztek igazodni, mint a kisebb, gyorsabb, nagyobb teljesítményű, sokoldalúbb és többféle eszközön is működőképes alkalmazások iránti igények növekedése. A kísérleti böngésző működését bemutató videó angol nyelvű kísérőszöveggel megtekinthető.
Kapcsolódó cikkek
- Júniusban tesztelhető, októberre végeleges a Firefox 4.0
- Firefox 4.0 screenshotok
- Csökkenthető a lefagyás lehetősége a Firefox 3.6.4 bétával
- Update-ként érkezik a Firefox 3.6
- Hogyan csillapítsuk Firefoxunk mérhetetlen RAM-éhségét?
- Később érkezik a Firefox 3.6 és Firefox 4
- Szabványosíthatják a Mozilla WebGL 3D megoldását a böngészőkön
- Heteken belül jön a mobil Firefox
- Letölthető a negyedik Firefox 3.6 béta
- Hardveres gyorsítást kap a Firefox is
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A Samsung AI-alapú újításait ismerte el a Consumer Technology Association
A Samsung legújabb termékeit és szolgáltatásait a rangos CES 2025 Innovációs Díjjal ismerte el a Consumer Technology Association (CTA) szervezet, a vállalat négy kategóriában a „Legjobb Innováció” címet is elnyerte. A díjakat két hónappal a világ egyik legnagyobb és legjelentősebb technológiai eseményét, a CES 2025 kiállítást megelőzően osztják ki, ezek az elismerések is kiemelik a Samsung elkötelezettségét a fogyasztói elektronika határainak bővítése iránt. A mesterséges intelligencia, a fenntartható tervezés, valamint az inkluzív felhasználói élmény terén megvalósított fejlesztéseivel a Samsung továbbra is mércét állít az iparágban.
A Black Friday-akciók veszélyeire figyelmeztet az NMHH
Akkor is kaphatunk drága, utánvételes csomagot, ha nem rendeltünk semmit – de nem csak ezzel a módszerrel csalhatják ki a pénzünket az év végi vásárlási szezonban. Karácsony közeledtével egyre többen választják az online rendelés kényelmét, a fogyasztói tudatosság és a kellő körültekintés azonban a virtuális térben shoppingolva is elengedhetetlen. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Hírközlés-felügyeleti Igazgatóságának szakemberei most a kockázatokra figyelmeztetve osztották meg tanácsaikat, hogy a kivételesnek mondott év végi leárazásokkal valóban jól járhassunk.