Iratautomatizálási platformot fejleszt a Qualysoft
Számos irodai és hivatali egyedi iratautomatizáló projektje alapján általános iratautomatizálási platform fejlesztését kezdte el a Qualysoft Informatikai Zrt. A közel 200 millió forintba kerülő Dokflow nevű rendszer fejlesztési költségének felét a GOP1.4.1-es pályázaton nyerte el a társaság.
"Mindezek ellenére ma még gyakori, hogy Word-öt és Excelt használnak "iratautomatizálási rendszerként" az önkormányzatok, ám ezek a szoftverek legfeljebb 300-400 iratig hatékonyak és csak akkor, ha a helyettesítendő nevek, összegek mechanikusan cserélhetők. Látva, hogy nincs a piacon olyan könnyen testreszabható általános iratautomatizálási rendszer, amely a közigazgatás igényeit költséghatékonyan képes kiszolgálni, elhatároztuk a Dokflow rendszer kifejlesztését" - mondta Bayer József. Mivel a fejlesztés költségei még egy olyan biztos lábakon álló kis-multinak is, mint a Qualysoftnak is megterhelő lett volna, ezért pályázatot nyújtottunk be a GOP1.4.1-es pályázat keretében, ahol a költségeink felét, 100 millió forintot nyertünk - tette hozzá a szakember.
A Dokflow rendszert úgy tervezték, hogy bármilyen adatbázisból és vállalati rendszerből olvashassa az adatait. Külön munkafolyamat vezérlővel, és Template Designerrel, és számos más modullal rendelkezik. A Template Designerben például a levelek külalakja és tartalma, a Word szövegszerkesztőhöz hasonló módon építhető fel, így a felhasználók betanulási ideje nagyon rövid lehet. A költséghatékonyságot növeli, hogy az adatbázis programozásán kívül nincs szükség informatikai szakemberre a rendszer üzemeltetéséhez - azaz bármilyen módosítást az ügyintézők is elvégezhetik. A rendszer üzemeltetéséhez általában nincs szükség segítségre - jelentette ki Bayer József.
A Dokflow-hoz hasonló iratkezelő rendszerekhez eddig csak egyedi projektek útján juthattak a közigazgatási szervek, amelyek így viszonylag drágák, azonban a Dokflow-val már néhány százezer forintért működő rendszert lehet majd összeállítani. Ilyen költséghatékony szoftver csakis egy jól kialakított platformmal lehetséges. A Dokflow platformmal 2009 novemberében lehet először iratkezelő rendszereket készíteni.
Kapcsolódó cikkek
- A Xerox az Affiliated Computer felvásárlásával az élre tört
- Megjelent az EMC My Documentum termékcsaládja
- Együtt fejleszt az Adobe és a Canon
- Új lehetőség SAP Business One felhasználóknak
- Vállalati szuperportál otthoni munkára
- Piacon a Docflow 1.0
- Az ABBYY továbbfejlesztette FlexiCapture szoftverét
- Irat- és Dokumentumkezelés Szakmai Szövetség alakult
- Letöltésajánló: ingyenes dokumentummenedzselő
- Új kereskedelmi igazgató a Qualysoft Informatikai Zrt.-nél
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.