Etikus hekkerek régiós oktatási központja Budapesten?
Elsősorban az IT, a pénzügy és az energetikai ágazat vállalatai fordítanak figyelmet a digitális adatvagyon védelmére, legalábbis a NetAcademia Oktatóközpont Ethical Hacking tanfolyamának adatai alapján. A képzésen kevesebb mint egy év alatt csaknem száz szakember vett részt, így az oktatóközpont a nagy érdeklődés hatására újabb IT-biztonsági tanfolyam indítását, valamint a külföldi hallgatók körének bővítését tervezi.
A NetAcademia Oktatóközpont 2008 februárjában indította útjára az EC-Council hivatalos Ethical Hacking tanfolyamát, melyen kevesebb mint egy év alatt csaknem száz szakember vett részt. „Bár jellemzően az IT, a pénzügy és az energetikai ágazat vállalatai küldik el szakembereiket az Ethical Hacking képzésünkre, a média, az ipar, a HR vagy éppen a kiskereskedelem területén tevékenykedő cégek is képviseltetik magukat. Az IT szektorból jellemzően azon vállalatok fordulnak hozzánk, akik outsourcing keretében más cégek informatikai feladatait látják el” – mondta Fóti Marcell, a NetAcademia ügyvezetője.
Emellett külföldi cégek részéről is növekvő érdeklődés tapasztalható, így decemberben az oktatóközpont már a második angol nyelvű tanfolyamát tartja a témában. Az ez alkalommal Romániából érkező hallgatókat az EC-Council közvetítette a NetAcademiához, mivel az itt folyó oktatást nemzetközi mércével is magas színvonalúnak találják.
Az IT-biztonsággal kapcsolatos ismeretek folyamatos frissítése érdekében a NetAcademia áttért a 6-os verziójú tananyagra, mely a legújabb hekkereljárásokkal és eszközkészletekkel kiegészülve csaknem duplája a korábbinak. Az immár 67 fejezetből álló tananyag olyan fontos ismeretekkel bővült, mint a Windows Exploitok készítése, a kódvisszafejtés (reverse engineering), a bújtatott hekkelés (covert hacking), a vírusírási tudnivalók, Bluetooth kapcsolatok védelme és RFID technológia.
Analízissel is bővül az IT-biztonság
A NetAcademia a jövő évre vonatkozóan a külföldi hallgatók körének bővítése mellett új, Biztonsági szakértő és elemző tanfolyam indítását is tervezi, melynek elvégzését követően EC-Council Certified Security Analyst (ECSA – EC-Council Minősített Biztonsági Elemző) képesítést lehet szerezni. Míg az Ethical Hacking tanfolyam a hekkelési eszközöket és technológiákat mutatja be, addig az új képzés gyakorlati ismereteket nyújt arról, hogyan célszerű egy hálózatot megtervezni, tesztelni, illetve megerősíteni.
Kapcsolódó cikkek
- A magyar hekker átsétál a falon
- Ethical Hacking konferencia: A digitális tojásvadászattól a netes vakrepülésig
- Információbiztonsági igazságügyi szakértő a NetAcademiánál
- Új tanfolyam a számítógépes csalások felderítésére
- Piacvezető lett a NetAcademia
- Kötelező online biztonsági leckék gyerekeknek
- NATO-beszállító lett a NetAcademia
- Biztonságcentrikus gondolkodás az informatikában
- Könyvtárat alapít az IT Factory a Microsoft támogatásával
- Nemzetközi elismerés a hazai IT-biztonsági oktatásnak
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.