Negyven százalékkal növelte forgalmát a Laurel
Negyvenszázalékos növekedés után, 3,5 milliárd forintos forgalmat ért el 2008-ban a kereskedelmi informatikai rendszerekkel foglalkozó Laurel Csoport - közölte a székesfehérvári székhelyű társaság az MTI-vel.
A cégcsoport 185 millió forintos eredménnyel zárta a 2008-as üzleti évet, ezen felül jelentős összeget fordított termék- és üzletfejlesztésre - olvasható a vállalat közleményében.
A magyar gazdaságban még mindig természetes, illetve a szereplők többsége által elfogadott, hogy a nemzetközi technológia legújabb vívmányai kisebb-nagyobb késéssel érkeznek meg az országba - hangsúlyozza tájékoztatójában a Laurel.
Kiemelik: a vállalat az előző évben több mint 2600 csúcstechnológiájú pénztárgépet értékesített, ugyanakkor a magyarországi kereskedelem technológiai fejlődése szerintük még mindig jelentős lemaradásban van, ami egyértelműen a versenyhátrányt tartósítja.
A társaság ugyanakkor elismeri, hogy a csúcstechnológia nem tartozik a leggyorsabban megtérülő beruházások közé, de szerintük hosszú távon az ilyen jellegű innovációk mindig eleget tesznek a várakozásoknak.
Csak látszólag úszik szemben az árral az, aki most a fejlesztésre és az ezzel járó hatékonyság növelésére koncentrál - olvasható a közleményben. Megjegyzik: a Laurel által forgalmazott kasszák némelyike például 30 százalékkal teszi gyorsabbá a munkát.
A vállalat 2009-ben nem számít az előző évi, látványos eredmény megismétlődésére, de a forgalom fenntartásában, illetve kismértékű javításában bíznak.
A jelenleg 110 főt foglalkoztató Laurel Csoprt 1993-ban jött létre kereskedelmi informatikai rendszerek fejlesztésre, értékesítésére és üzemeltetésére.
Kapcsolódó cikkek
- Az IBM 2015-re megduplázza részvényarányos eredményét
- A Deutsche Telekom már profitra váltott
- Magyar Telekom - kisebb bevétel és nyereség
- Lendületben a tárolóspecialista MHM Computer
- Ismét perbe hívja a Nokia az Apple-t
- Olcsóbb áramot és földgázt is szolgáltat immár a Magyar Telekom
- Újabb pénzügyi rekord a Check Pointnál
- T-Mobile: küszöbön a milliomodik mobil internetező
- A Google negyedik éve a világ legértékesebb márkája
- Kapsch CarrierCom: lezárult a Nortel-divíziót érintő felvásárlás
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új vezetőt kap az EIT InnoEnergy
Mikołaj Budzanowski lett az EIT InnoEnergy Közép-Európa új vezérigazgatója. A 2025 januárjában hatályba lépő stratégiai kinevezés célja, hogy a fenntartható energetikai fejlesztések mellett elkötelezett szervezet növelje a szerepét a tiszta technológiák közép-európai elterjesztésében és felgyorsítsa az energetikai átmenetet ebben a régióban.
Újra platina minősítést szerzett a Bridgestone
A Bridgestone EMEA 2024-ben már a negyedik egymást követő évben nyerte el a vezető globális fenntarthatósági értékelő platform, az EcoVadis legmagasabb, „platina” minősítését, amellyel a világszerte értékelt mintegy 130 000 vállalat közül a legjobb egy százalékba került.
Új fejezet a Galaxy AI fejlesztéseinek történetében
A Samsung új szintre emeli a mobilélményeket a Galaxy eszközök mesterséges intelligenciával támogatott személyre szabhatóságával. Az adatvédelemre épülő One UI 7 szoftverfrissítés és az új Now Bar funkció a hatékonyság mellett könnyebben kezelhető mindennapokat is ígér. Az AI-alapú újítások pedig úgy segíthetnek a felhasználóknak, hogy közben megőrzik a személyes adataik biztonságát.
Tekintélyes terjedelemmel debütált a jubileumi kiadvány: bemutatták a 30. Logisztikai Évkönyvet
December 16-án az UniZone BGE Hallgatói Centrumban debütált a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) jubileumi Logisztikai Évkönyve, amely a hazai logisztikai szektor egyik legmagasabb szintű tudományos szakmai kiadványa. Az MTA által DOI-számmal is ellátott idei kötetben, ez évben több mint 400 oldal terjedelemben, összesen 27 tanulmány kapott helyet.
Jelentős beruházással pörgeti fel az adatközponti megoldások gyártását a Schneider Electric
Az eddigi 7 ezerről 12 ezer négyzetméterre növelte előregyártott adatközponti rendszereket készítő barcelonai üzeme méretét a Schneider Electric. Az Omdia elemzése szerint az előregyártott moduláris adatközpont-rendszerek globális forgalma 2027-ben elérheti a 8,6 milliárd dollárt.