Optimális outputmenedzsment hazai piacra

Fekete Gizella, 2009. június 8. 08:01

A klasszikus dokumentummenedzsment-eszközök a dokumentumkezelés összetett folyamatából a bemenő ágra összpontosítanak. Az e-számla digitális aláíráson keresztüli hitelesítésének menedzselésére is alkalmas DocFlow azonban a másik oldalt, vagyis az egyszerűbb, gyorsabb és hibamentesebb outputot támogatja.

Vagyis a QualySoft terméke az adatokból (vállalati rendszerek különféle információforrásaiból, információk integrálásával összeszedett információkból stb.) dokumentumkompozíciós technológiával születő PDF- vagy HTML-dokumentumok előállítási folyamatának menedzselésére specializálódott. Az XML-formájú adatcserére igen alkalmas formátumot és az abból generált, formázott végterméket egységesen kezelő DocFlow kiemelten alkalmas arra, hogy a felhasználók  e-számla-platformot „hajtsanak meg“ saját számláikkal.

Személyre szabott dokugyár
című cikkünk folytatásaként most a termék technológiai, fejlesztési, tesztelési hátteréről, az árinformációkról, illetve a DocFlow-hoz hasonló funkciójú szoftverekkel szembeni előnyökről kérdeztük Bayer Józsefet, a QualySoft Zrt. DocFlow termékmenedzserét.

Az uniós támogatást is élvező (KMOP 1.1.4.), 1600 fejlesztési nap alatt elkészült programban a designerek Eclipse-framework-alapúak, az alkalmazás többi része Enterprise Java technológiával készült. A DocFlow felületeihez keretrendszerként a Java Serves Faces szolgált – sorolja Bayer József a legfontosabb technológiai jellemzőket. – A fejlesztésnél RUP módszertant alkalmaztunk, teszteléskor a követelményspecifikációkkal együtt gyakorlatilag az acceptance-tesztek is elkészültek. A core-funkciók a designfázisban tesztelődtek, amihez a szükséges integrációs tesztek már az analízisfázist követően rendelkezésre álltak. Vagyis az egyes munkafázisok implementációját követően azok azonnal tesztelésre kerültek. A fenti folyamat többek között a termék biztonságos működéséhez is garanciául szolgál.

A DocFlow a változó igények miatt kiemelten fontos hatékony testreszabhatóságra és integrálhatóságra optimalizált. Fő technológiai előnyeként Bayer József az ipari szabványok rigorózus követését említi.

Vállalati integrációs eszközről lévén szó, a szoftverrel dolgozni kívánó megoldásszállítók OEM-konstrukcióban juthatnak a DocFlow-hoz, és kaphatnak támogatást megismeréséhez, illetve konkrét vállalati projektekben való alkalmazásához.

Licencdíja a magyar piacra optimalizált. A kisvállalati licenc 1,5 millió Ft, a nagyobb konfigurációk egyedi árazásúak. A bevezetési projektek minimális időtartama 30 nap, a karbantartás díja a konkrét alkalmazás későbbi szupportigényének függvénye. Az árkalkuláció alapja a QualySoft standard napidíja.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

1 millió eurós befektetést kapott egy magyar fenntarthatósági startup

Jelentős összegű befektetést kapott a denxpert EHS&S software nevű magyar startup, amely környezet- és munkavédelmi, illetve fenntarthatósági adatok gyűjtésében, kezelésében és auditbiztos reportolásában segíti a vállalatokat. A régióban piacvezető cég skálázásra és nemzetközi terjeszkedésre használja majd az Óbuda Uni Venture Capital (ÓUVC) és a Sofia Angel Ventures (SAV) közös befektetését. 

2024. június 22. 12:10

K&H: példaszerű szövetség a mesterséges intelligencia-fejlesztés terén

A természetes emberi beszéd működésének alaposabb megértését célozza az a kutatási együttműködési megállapodás, amelyet a Szegedi Tudományegyetem és a K&H Csoport képviselői írtak alá. A kutatási együttműködés célja a természetes nyelvi megértés finomítása és integrációja olyan, minden K&H-ügyfél számára elérhető digitális asszisztens számára, amelynek a működése mesterséges intelligencián (AI) alapul.

2024. június 22. 10:29

Lemaradunk, ha nem tanuljuk meg használni a mesterséges intelligenciát

Megállíthatatlan a mesterséges intelligencia (MI) térhódítása a magyar iskolákban: a tanárok közel 40 százaléka és a diákok harmada rendszeresen használja a technológiát, amely tízből kilenc pedagógus szerint 2-3 éven belül át fogja alakítani az oktatást. 

2024. június 21. 16:18

Közel 60%-os árbevétel növekedést ért el tavaly az online fizetési megoldásokat kínáló Barion

Már több mint 15 országban szolgálja ki e-kereskedelmi partnereit az adatvezérelt fizetési megoldásokra specializálódott Barion. A magyar fintech cég 2023-ban összesen 6.8 millió eurós árbevételt ért el a bel- és külpiacokon, mely a jelenlegi makrogazdasági környezetben szinte ritkaságszámba megy a szektorban. 

2024. június 21. 14:40

A Continental élesben teszteli szuperszámítógépét

A Continental első alkalommal építette be tesztjárműbe, nagy teljesítményű számítógépét (HPC). Ezzel lehetővé vált számos funkciónak, mint például a vezetésbiztonsági rendszerek, az automatizált parkolás, vagy a holisztikus mozgásvezérlés egy járműalkalmazásban történő elhelyezése. 

2024. június 21. 13:07

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

A kvantumtechnológia alapjaiban változtatja meg jövőnket

2024. június 20. 16:28

A kiberbűnözők piszkos játéka: 9+1 kibertámadás a sport világából

2024. június 12. 11:43

Elstartolt a Startup Safari Budapest 2024

2024. június 10. 11:40

Marad-e az AI homály a vállalkozások körében?

2024. június 3. 13:02