Bemutatták a vonalkód utódját
A vonalkód egyik nagy hátránya, hogy mérete miatt nem használható nagyon kis méretű árukon, és leolvasása legfeljebb 30 centiméterről lehetséges. Ezzel szemben a most bemutatott, Bokode fantázianevű megoldás már mai formájában is legalább 4 méterről, de későbbi verzióiban akár 20 méterről is leolvasható.
Az MIT Media Lab kutatói által kifejlesztett Bokode lényege, hogy nem passzív, mint a vonalkód, hanem egy apró LED, vagyis fénykibocsátó dióda található benne. Ez a fényforrás tartalmazza kódolva az információt, ami meglehetősen sokrétű lehet. A kis lencsével ás apró maszkkal ellátott Bokode természetesen felhasználható mint nagy hatótávolságú vonalkód, de egyéb információkat is képes hordozni, így a rádióhullámokat használó RFID-k egyes feladatait is képes átvenni. Az általuk hordozott adatok száma azonban jóval nagyobb társaiknál, így ma még ismeretlen formában hasznosíthatjuk tudásukat.
Képzeljük el például, hogy az élelmiszerboltokban egy erre a célra beüzemelt gépen vagy akár mobiltelefonunkon megjelenik nem csak a termék ára, de tápértéke, összetevői és szavatossági ideje is. Hasonlóképpen nagy könyvtárakban is megállja a helyét akár félig vagy egészen automatizált nyilvántartó rendszerek részeként. Ugyanígy egy étterem előtt elhaladva akár biciklin vagy autóban ülve tájékoztatást kaphatunk a napi menüről és az árakról is. A rendszer jelenleg tesztelési fázisban van, és az iparági érdeklődők felhasználási javaslataira számítanak az MIT Media Lab fejlesztői a végleges szabványosítás előtt.
Kapcsolódó cikkek
- RFID író-olvasó készülékek ISO funkcionalitással
- Termáltranszferes mobil RFID nyomtató a Zebrától
- Siemens RFID chipek kriptográfiával
- Bin Laden hamis RFID útlevele
- Megkezdik a rádiófrekvenciás nyomkövetős csomagkezelőrendszer tesztelését
- RFID: Stratégiai együttműködés a Motorola és az Intelleflex között
- Repülőtéri poggyászok nyomon követése RFID technikával
- Zebra RFID-termékek MS BizTalk platformon
- Kereskedők, vigyázat - jönnek az omni-fogyasztók!
- Mobil kézi terminál RFID-adatok egyszerű gyűjtésére
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az AI segítségével teszi hatékonyabbá az energetikai rendszerek felügyeletét a Ganz
Új, mesterséges intelligencia alapú szakértői megoldást fejlesztett ki a Ganz Transzformátor- és Villamos Forgógépgyártó Kft. A Ganz Intelligent Solutions Expert System a villamosenergia-ipari eszközök, különösen teljesítmény transzformátorok, motorok és generátorok állapotfelméréséhez, diagnosztikájához és karbantartás ütemezéséhez nyújt digitális megoldást.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
K&H: állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél
Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.
A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás
Hazánkban az e-mobilitás a többség számára a személygépjárművek elektrifikációját jelenti, pedig a szállítmányozás területén is jelentős potenciál rejlik benne. Nem véletlen, hogy a nemzetközi szakkiállításokon egyre-másra mutatkoznak be a nagy gyártók e-kamionjai és e-furgonjai, Magyarországon viszont ezen a területen a piaci szerepek éppen csak kialakulóban vannak.
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.