Várakozás feletti a Telenor harmadik negyedéve
Norvégia vezető távközlési vállalata, a Telenor - 2002 óta a magyar Pannon 100 százalékos tulajdonosa - csütörtökön 16 százalékos növekedéssel 3,49 milliárd norvég koronás (607 millió euró) adózott eredményt jelentett a harmadik negyedévről.
Egy évvel korábban 3 milliárd volt az eredmény, most az elemzők csak 2,94 milliárd koronára számítottak.
Az üzemi eredmény (EBIT) 4,50 milliárd koronára emelkedett, az egy évvel korábbi 3,95 milliárd után. Az elemzők 3,45 milliárd koronát vártak.
A harmadik negyedévben a bevételek 4 százalékkal, 24,34 milliárd koronára nőttek, 24,35 milliárd koronás elemzői várakozás mellett.
A cég 1,375 milliárd koronás adózott eredményt jelentett a második negyedévről kisebbségi részesedések nélkül, 61,1 százalékkal kevesebbet a tavalyi második negyedévi 3,536 milliárdnál. Az üzemi eredmény egyszeri tételek nélkül 5,071 milliárd koronára csökkent a tavalyi második negyedévi 5,621 milliárdhoz képest. A bevétel 26,923 milliárd koronára apadt a tavalyi 27,058 milliárdhoz képest.
A Pannon a második negyedévben 1,029 milliárd norvég koronának megfelelő bevételre tett szert, kissé megint elmaradva az egy évvel korábbi 1,057 milliárdtól. Az üzemi eredménye 395 millió norvég koronára csökkent 441 millióhoz képest, a legszélesebb üzemi eredmény (EBITDA) egyszeri tételek nélkül 572 millióra fogyatkozott 612 millióhoz képest.
A Pannon előfizetőinek száma 17 ezerrel csökkent a második negyedévben, de a magyar előfizetői piacon kissé nőtt a cég részaránya, 34 százalékra. Az egy ügyfélre jutó haszonrés 5 százalékkal szűkült a kisebb fogyasztói költekezés miatt, az egy ügyfélre jutó bevétel forintban számolva 8 százalékkal apadt, az összekapcsolási díjak idén januári, illetve a barangolási díjak tavaly nyári, EU elrendelte csökkentése, továbbá az átlagos használat visszaesése miatt.
Tavaly a Telenor 13,065 milliárd norvég koronás adózott eredményt ért el, 27,5 százalékkal kevesebbet a 2007-es 18,016 milliárdnál. Az üzemi eredménye egyszeri tételek nélkül 22,495 milliárd koronára nőtt 20,642 milliárdról, a bevétele 110,997 milliárd koronára emelkedett 105,021 milliárdról.
Tavaly a Pannon 76,445 milliárd forint kamat, adó, tőketörlesztés és amortizáció előtti eredményt (EBITDA) ért el, kevesebbet a 2007-es 77,058 milliárd forintnál. Előfizetőinek száma december végén 3,731 millió volt, mintegy 350 ezerrel több, mint egy évvel korábban. A bevétel mintegy 4 milliárd forinttal csökkent tavaly, 188,363 milliárd forintra. Tavaly az egy ügyfélre jutó átlagos havi bevétel (ARPU) 4.292 forintra csökkent a 2007-es 4.630 forintról. A Pannon tavaly a beruházásait 3 milliárd forinttal 17,879 milliárd forintra növelte.
A Telenor Norviégián kívül Svédországban, Dániában, Magyarországon, Ukrajnában, Szerbiában, Montenegróban, Bangladesben, Pakisztánban, Thaiföldön, Malajziában és Indiában tevékenykedik.
Kapcsolódó cikkek
- 36 százalékkal csökkent a Telenor profitja
- Önálló mobilmárkaként jelenik meg a djuice
- Viszlát Pannon, helló Telenor
- A vártnál jobban teljesített a Pannon anyavállalata
- A Telenor nyerte a második szerb vezetékes távközlési koncessziót
- Csak a Telenort érdekli a második szerb vezetékes szolgáltatói koncesszió
- Orosz feltételek a Telenor és az Altimo terveihez
- Eladhatók a Telenor VimpelComban tartott részvényei
- Egyesül a Telenor és Altimo orosz és ukrán egysége
- A Telenor első negyedéve: 64,5 százalékkal csökkent a profit
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az AI segítségével teszi hatékonyabbá az energetikai rendszerek felügyeletét a Ganz
Új, mesterséges intelligencia alapú szakértői megoldást fejlesztett ki a Ganz Transzformátor- és Villamos Forgógépgyártó Kft. A Ganz Intelligent Solutions Expert System a villamosenergia-ipari eszközök, különösen teljesítmény transzformátorok, motorok és generátorok állapotfelméréséhez, diagnosztikájához és karbantartás ütemezéséhez nyújt digitális megoldást.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
K&H: állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél
Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.
A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás
Hazánkban az e-mobilitás a többség számára a személygépjárművek elektrifikációját jelenti, pedig a szállítmányozás területén is jelentős potenciál rejlik benne. Nem véletlen, hogy a nemzetközi szakkiállításokon egyre-másra mutatkoznak be a nagy gyártók e-kamionjai és e-furgonjai, Magyarországon viszont ezen a területen a piaci szerepek éppen csak kialakulóban vannak.
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.