Várakozás feletti a Telenor harmadik negyedéve
Norvégia vezető távközlési vállalata, a Telenor - 2002 óta a magyar Pannon 100 százalékos tulajdonosa - csütörtökön 16 százalékos növekedéssel 3,49 milliárd norvég koronás (607 millió euró) adózott eredményt jelentett a harmadik negyedévről.
Egy évvel korábban 3 milliárd volt az eredmény, most az elemzők csak 2,94 milliárd koronára számítottak.
Az üzemi eredmény (EBIT) 4,50 milliárd koronára emelkedett, az egy évvel korábbi 3,95 milliárd után. Az elemzők 3,45 milliárd koronát vártak.
A harmadik negyedévben a bevételek 4 százalékkal, 24,34 milliárd koronára nőttek, 24,35 milliárd koronás elemzői várakozás mellett.
A cég 1,375 milliárd koronás adózott eredményt jelentett a második negyedévről kisebbségi részesedések nélkül, 61,1 százalékkal kevesebbet a tavalyi második negyedévi 3,536 milliárdnál. Az üzemi eredmény egyszeri tételek nélkül 5,071 milliárd koronára csökkent a tavalyi második negyedévi 5,621 milliárdhoz képest. A bevétel 26,923 milliárd koronára apadt a tavalyi 27,058 milliárdhoz képest.
A Pannon a második negyedévben 1,029 milliárd norvég koronának megfelelő bevételre tett szert, kissé megint elmaradva az egy évvel korábbi 1,057 milliárdtól. Az üzemi eredménye 395 millió norvég koronára csökkent 441 millióhoz képest, a legszélesebb üzemi eredmény (EBITDA) egyszeri tételek nélkül 572 millióra fogyatkozott 612 millióhoz képest.
A Pannon előfizetőinek száma 17 ezerrel csökkent a második negyedévben, de a magyar előfizetői piacon kissé nőtt a cég részaránya, 34 százalékra. Az egy ügyfélre jutó haszonrés 5 százalékkal szűkült a kisebb fogyasztói költekezés miatt, az egy ügyfélre jutó bevétel forintban számolva 8 százalékkal apadt, az összekapcsolási díjak idén januári, illetve a barangolási díjak tavaly nyári, EU elrendelte csökkentése, továbbá az átlagos használat visszaesése miatt.
Tavaly a Telenor 13,065 milliárd norvég koronás adózott eredményt ért el, 27,5 százalékkal kevesebbet a 2007-es 18,016 milliárdnál. Az üzemi eredménye egyszeri tételek nélkül 22,495 milliárd koronára nőtt 20,642 milliárdról, a bevétele 110,997 milliárd koronára emelkedett 105,021 milliárdról.
Tavaly a Pannon 76,445 milliárd forint kamat, adó, tőketörlesztés és amortizáció előtti eredményt (EBITDA) ért el, kevesebbet a 2007-es 77,058 milliárd forintnál. Előfizetőinek száma december végén 3,731 millió volt, mintegy 350 ezerrel több, mint egy évvel korábban. A bevétel mintegy 4 milliárd forinttal csökkent tavaly, 188,363 milliárd forintra. Tavaly az egy ügyfélre jutó átlagos havi bevétel (ARPU) 4.292 forintra csökkent a 2007-es 4.630 forintról. A Pannon tavaly a beruházásait 3 milliárd forinttal 17,879 milliárd forintra növelte.
A Telenor Norviégián kívül Svédországban, Dániában, Magyarországon, Ukrajnában, Szerbiában, Montenegróban, Bangladesben, Pakisztánban, Thaiföldön, Malajziában és Indiában tevékenykedik.
Kapcsolódó cikkek
- 36 százalékkal csökkent a Telenor profitja
- Önálló mobilmárkaként jelenik meg a djuice
- Viszlát Pannon, helló Telenor
- A vártnál jobban teljesített a Pannon anyavállalata
- A Telenor nyerte a második szerb vezetékes távközlési koncessziót
- Csak a Telenort érdekli a második szerb vezetékes szolgáltatói koncesszió
- Orosz feltételek a Telenor és az Altimo terveihez
- Eladhatók a Telenor VimpelComban tartott részvényei
- Egyesül a Telenor és Altimo orosz és ukrán egysége
- A Telenor első negyedéve: 64,5 százalékkal csökkent a profit
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ötödször is Családbarát Munkahely a Bridgestone
A Bridgestone Tatabánya 2024-ben ismét elnyerte a Családbarát Munkahely címet „Vállalati értékvállalásunk a mindennapokban is jelen van” című pályázatával. A vállalatnál megvalósuló változatos programok és kezdeményezések célja, hogy hozzájáruljanak a kollégák munkahelyi, családi és magánélete közötti egészséges egyensúly megteremtéséhez.
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.