Közel 280 milliós informatikai infrastruktúra fejlesztési projekt a Műegyetemen
Sikeresen lezajlott "A tudáshasznosulást és a tudástranszfert, valamint az intézményirányítást támogató informatikai infrastruktúra fejlesztése a Műegyetemen" elnevezésű, közel 280 millió forint összköltségű (amelyből 223 668 960 Ft az EU, illetve a magyar állam által nyújtott, vissza nem térítendő támogatási összeg) projekt. Az eredményekről Helybéli Zoltán, a BME telekommunikációs és informatikai osztály és a projekt vezetője számolt be január 19-én. Kilenc fontosabb fejlesztés valósult meg, az egyetem összesen 15 épületében lévő helyszíneken.
1. 2010. január 4-én éles üzembe helyezték a 107 millió forintos költséggel, a Synergonnak mint az árverseny győztesének fővállalkozásában elkészült, illetve korszerűsített Műegyetem Gazdálkodási Rendszer (MGR) hardverinfrastruktúráját (HP hardvereszközök bázisán).
2. 15,5 millió forintos összegért elkészült az egyetemi központi számítógép terem klimatizálásának felújítása, valamint szünetmentes áramellátásának bővítése, a projekt keretében beszerzett új eszközök telepítéséhez kapcsolódóan.
3. 10 millió forintért szoftvereket szereztek be a központi spam-és vírusszűrés megvalósításához (Symantec).
4. Az egyetem informatikai hálózatához aktív gerinchálózati eszközöket szereztek be 65 millió forint értékben (Cisco routerek, switch eszközök stb.).
5. 5 millió forint értékben megvalósult az Informatika épület teljes WiFi lefedettsége, ehhez Access Pointokat bővítettek (Cisco).
6. Megoldották az Informatika épület informatikai hálózata ellátásának redundanciáját mikrohullámú eszközzel (14 millió forint).
7. Bővítették és korszerűsítették az egyetemi optikai kábelezést (csavart érpáras kábelezés kialakítása).
8. A Neptun hallgatói információsrendszer-mentő eszközeit korszerűsítették, központi autentikációs eszközöket szereztek be (20 millió forintos beruházás, IBM alapon).
9. A villamosmérnöki karon korszerű számítógépes ismeret-ellenőrző rendszer alapinfrastruktúráját (számítógépek, hálózati eszközök, vizsgáztatószoftver) építették ki(17,5 millió forint).
A Műegyetem az Új Magyarország Fejlesztési Terv Közép-Magyarországi Operatív Programjának KMOP 2007-4.2. azonosítóval rendelkező pályázatán nyerte el a fent említett összeget. A projekt közreműködő szervezete az Oktatási és Kulturális Minisztérium Támogatáskezelő Igazgatósága, irányító hatósága pedig a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) volt.
Kapcsolódó cikkek
- X. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny: szlovákoké az előválogató
- Infokommunikációs gazdasági társaság a Műegyetemen
- 10. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny
- BME: tanszékek jubileumi tudományos ülése
- A Morgan Stanley nagyra értékeli a Műegyetemet
- Ingyenes kurzus az Oracle-től köztesszoftver-fejlesztés témában
- A Számítástechnikai Innovációs Központ első éve
- Honeywell szoftverek hazai egyetemeken, a folyamat-szimulációban és -irányításban
- BME IK: tíz éves a műegyetemi sikertörténet
- Új portfólióval vág neki a tanévnek a KPMG-BME Akadémia
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
HMD: A szülők fele szerint megváltozott a gyerekük személyisége a telefonhasználattól
A HMD friss kutatásai szerint az okostelefonok negatívan hatnak a fiatalokra. A szülők háromnegyede aggódik a telefonhasználat miatt, és több mint fele úgy érzi, túl korán vásárolt okostelefont a gyerekének. A fiatalok harmada megerősítette, hogy valóban hajlamosabb a szorongásra, amióta telefont használ, de azt is bevallották, hogy túl sok időt töltenek a közösségi médiában.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.
Ötödször is Családbarát Munkahely a Bridgestone
A Bridgestone Tatabánya 2024-ben ismét elnyerte a Családbarát Munkahely címet „Vállalati értékvállalásunk a mindennapokban is jelen van” című pályázatával. A vállalatnál megvalósuló változatos programok és kezdeményezések célja, hogy hozzájáruljanak a kollégák munkahelyi, családi és magánélete közötti egészséges egyensúly megteremtéséhez.
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.