Továbbfejlesztett SZÁMADÓ-megoldás: e-számlák befogadása
Egyedülálló funkcióval bővültek a SZÁMADÓ e-számla megoldásai (Start, Light, Basic) : számlakiállításon túl mostantól lehetővé teszik elektronikus számlák befogadását és feldolgozását is. Az önmagukban, vagy a Számadó ügyviteli-vállalatirányítási rendszerekhez kapcsolódva, illetve más megoldásokkal együttműködve is használható programok minden vállalkozás számára értékes segítséget nyújtanak, és kiemelten fontosak a könyvelők számára.
A SZÁMADÓ fejlesztése egyedülálló a magyar piacon: míg elektronikus számlák kibocsátására több megoldás is létezik, addig a számlák befogadására gyakorlatilag nincs hatékony eszköz. Pedig a bejövő e-számlák feldolgozására hamarosan minden vállalkozásnak szüksége lesz, ahogy egyre több cég választja az olcsóbb és egyszerűbb elektronikus számlázást. Sok számlabefogadónál a közelmúltban zavarokat okozott az e-számlák kezelése, hiszen ezek beemelése a könyvelésbe, megtekintése, megőrzése eltér a papíralapú számláktól. A könyvelők, könyvelőirodák számára különösképp fontos hogy egy helyen, rendezetten kezelhessék az elektronikus számlákat.
A SZÁMADÓ e-számla programjában megadott, és csak erre a célra létrehozott, különálló e-mail címre érkező elektronikus számlákat a rendszer automatikusan érkezteti. A számlák beemelését követően ellenőrzi a tanúsítványokat, értelmezi a számla xml tartalmát és megjeleníti azt, majd adatbázisában tárolja az adat- és a képfájlokat. A könyvelők számára különleges fontos, hogy lehetővé teszi a kontírozás beírását az elektronikus számlákhoz, ahonnan ezután már nem lehet kitörölni, legfeljebb egy könyvelési javítás után az új kontírozást új sorban fel lehet tüntetni. Így a program használatával szinte azonnal adódik a törvényi előírásoknak történő megfelelés, mely szerint a kontírozást a számlához, attól elválaszthatatlan módon, akár szoftveres megoldással is, de fel kell tüntetni.
Kornis György, a SZÁMADÓ ügyvezetőjének megjegyezése: „Néhány év múlva valószínűleg egységesebbek lesznek az e-számlák, de addig igazi kihívást jelentenek a befogadói oldalon, mert gyakorlatilag szállítónként eltér a formátum. A SZÁMADÓ e-számlát felkészítettük a lehetséges változatokra, és folyamatosan fejlesztjük tovább az ügyfeleink által nekünk megküldött e-számlákkal. Minderre azért van szükség, mert nincsen pontosan definiálva az e-számla formátuma."
Kapcsolódó cikkek
- Számadó-NetLock együttműködés az elektronikus számlázásban
- Konszignációs raktárkezelés SAP-hoz kapcsolódva
- Óvatosan a számlákat érintő új szabályok miatt!
- Számadó újdonságok: virtuális könyvelő és menedzsmentrendszerek
- IV. SZÁMADÓ Nap: A menedzsment támogatása információval és informatikával
- Debreceni SZÁMADÓ-nap
- Számadó: integrált vállalatirányítási csomag minicégeknek
- Számadó újdonságok a Számviteli Szoftverbörzén
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.