Május 18: IDC roadshow Budapesten
Az IDC ágazati szakértőket, elemzőket és vezető piaci szereplőket felvonultató 2010-es adattárolási, virtualizációs és adatközpont-konferenciája egyedülálló lehetőséget biztosít a résztvevőknek tapasztalataik, ötleteik és bevált gyakorlatuk megosztására és annak megismerésére, hogyan fokozzák a virtualizációs és a modern adattárolási megoldások az IT-infrastruktúra és az adatkezelés hatékonyságát.
A gyorsan fejlődő kelet-közép-európai régió, Közel-Kelet és Afrika húsz nagyvárosát felkereső IDC Virtualization, Storage, and Datacenters Roadshow 2010 május 18-án ér a magyar fővárosba, ahola Novotel Centrumban 9:00 órától szándékoznak áttekinteni az adattárolás és kezelés aktuális kérdéseit, kiemelve a legkritikusabb témákat. A zöld informatika a széndioxid-kibocsátás csökkentésén túl a vállalat nyereségességét is javítja – ami nem elhanyagolható szempont gazdasági válság idején. A virtualizációra és más modern technológiákra épülő dinamikus infrastruktúra csökkenti az energiafogyasztást, javítja az erőforrások kihasználtságát és fokozott hatékonyság mellett mérsékli az adatközpont üzemeltetési költségeit. További előny a megnövekedett rugalmasság, a jobb skálázhatóság és a nagyobb produktivitás.
Fontos kérdések a konferencián
Megérett a kelet-közép-európai piac a virtualizált környezetek kialakítására?
Szerver-, alkalmazás- és asztaligép-virtualizáció .
A virtualizációval elérhető azonnali költségcsökkenés és hosszabb távú előnyök
Biztonság a virtualizált környezetben
Költséghatékony katasztrófaelhárítási és üzletmenet-folytonossági megoldások virtualizációs eszközök használatával
Adattárolás
Tárolóvirtualizáció és belső/külső adattárolási felhő
A tárolóhardver-technológiák fejlődésének legújabb trendjei
Tárolószoftverek
Tárolótrendek és -technológia
Adatarchiválás és hatósági előírások
Hatósági megfelelés és adattárolás – a kihívások legyőzése
Adatközpontok
Az adatközpont „zöld” alapokra helyezése mint költségtakarékossági intézkedés
Hatékony infrastruktúra kiépítése gazdasági recesszió idején
Adatkezelés: ILM és katasztrófaelhárítás
Számítási felhő a jövő adatközpontjában
További információ: www.idchungary.hu
Kapcsolódó cikkek
- Négy magyar kiállító készül a barcelonai mobil kongresszusra
- Jövő áprilisban ismét Projektmenedzsment Fórum Budapesten
- Számítógépes nyelvészeti konferencia kezdődött Szegeden
- Cisco Expo, holografikus találkozásokkal
- Microsoft Lync: az üzleti kommunikáció új korszaka
- Gyorsabb adatátvitel: új Toshiba StorE D10 külső merevlemez
- Megújuló közigazgatási informatika
- 4. Digitális Esélyegyenlőség (DE!) konferencia
- Adattároló céget vett a Dell
- Megújította vállalati webkonferencia megoldását az Adobe
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.