Lengyel csapat nyerte a BME Nemzetközi 24 órás Programozóversenyt
Vasárnap reggel 9 órakor véget ért a Jubileumi X. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny döntője. Az immár tizedik alkalommal megrendezett verseny előválogatójára közel 200 csapat, mintegy 600 versenyzője jelentkezett. A döntőre a korábbi évekhez hasonlóan az első fordulón legjobban teljesítő 27 mellett a tavalyi első 3 helyezett kapott meghívást.
A versenyfeladatok az előző évekhez hasonlóan látványosak és változatosak voltak. Megoldásukhoz a kiváló és gyors kódolási képesség mellett most is összehangolt csapatmunkára és az informatika különböző területein való széleskörű jártasságra volt szükség. Idén a legnehezebb feladatot egy helikopter irányítása jelentette, egy virtuális világban. A szimulációt a résztvevők és az érdeklődők két kivetítőn követhették nyomon.
Az eredmények kiértékelése után délután fél egykor kezdetét vette a záróünnepség. A vándorkupát a győztes rusty néven induló lengyel csapat emelhette a magasba – a verseny történetében immár másodszor. Második helyezést ért el a magyar, Grötzsch men, akik a tavalyi hatodik helyüket javították ki a csaknem győzelmet jelentő pozícióra. A trió valamennyi tagja a BME hallgatója. A harmadik helyezett a szlovákiai Warm Apple Pie csapat lett. A legjobb 6 helyezést elért csapat nyereménye – a dicsőség mellett – mintegy 10 000 eurónyi tárgynyeremény, illetve tanfolyamutalvány.
Az eseményt a www.challenge24thelegend.com oldalon vezetett, képekkel illusztrált blogon keresztül lehetett nyomon követni, és a záróünnepség után felkerültek az eredmények is.
A versenyt idén is a Magyar Villamosmérnök- és Informatikus-hallgatók Egyesülete rendezte a Nav N Go, az ESET, valamint a NetAcade mia főtámogatásával.
Kapcsolódó cikkek
- Hamlet bájtokban – Ericsson C++ programozóverseny
- A BME csapatai taroltak az IBM 48 órás programozó bajnokságán
- Kétnapos programozóbajnokság kezdődött Debrecenben
- A 48 órás programozóverseny a regisztrációhoz vezető út megtalálásával kezdődik
- A felvidékiek taroltak a kárpát-medencei magyar informatikai versenyen
- Egyedi ötletekre fókuszál a WTW – 24 órás programozói verseny
- 11. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny
- Indul a nevezés az IBM programozó bajnokságra
- X. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny: szlovákoké az előválogató
- 10. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.