Oroszország 600 millió dollárt fektet a Sistema Shyam Teleservices indiai távközlési vállalatba
Oroszország Vlagyimir Putyin miniszterelnök rendelkezésére 600 millió dollárt fektet az indiai Sistema Shyam Teleservices (SSTL) távközlési vállalatba, amelynek többségi tulajdonosa az orosz Sistema AFK (Szisztema pénzügyi befektetési részvénytársaság).
Az utasítás szeptember 2-án kelt, és a kormány honlapján tették közzé. Eszerint a kormányfő megbízta a vagyonügynökséget, hogy legfeljebb 49,31 rúpiás árfolyamon vásároljon részvényeket, és legkésőbb 2010. december 31-ig bonyolítsa le az üzletet.
A részvénykibocsátásban részt vesz az SSTL indiai tulajdonosa, a Shyam Group is, amely tulajdonrészének arányában vásárol részvényeket, de 10 rúpiás névértéken.
Az ügylet nyomán a Sistema AFK tulajdonrésze az indiai cégben az eddigi 73,7 százalékról 5 százalékra csökken.
A beruházásra fordítandó összeg szerepelt a pótköltségvetésben, jóváhagyta az állami duma és az államfő. A 600 millió dollárt azonban nem a költségvetésből fedezik, hanem India Oroszországgal szembeni adósságainak törlesztéséből, amely kizárólag rúpiában
használható fel.
A Sistema AFK 2007. szeptemberében vásárolta meg a Shyam részvényeinek 10 százalékát, majd részét 2008-ban előbb 51, majd 73,7 százalékra emelte. Előzőleg, szintén 2008-ban az indiai hatóságok az ország egész területére szóló távközlési koncessziót adtak a szolgáltatónak. Jelenleg az SSTL a 22 indiai távközlési körzetből 12-ben működik, mintegy hatmillió ügyfele van, s ezzel az indiai piac 1 százalékát mondhatja a magáénak.
A Sistema AFK befektetésekkel rendelkezik egyebek között a távközlésben, a sajtóban, a filmgyártásban, a fejlett technológiák és az innovációs tevékenység területén, a kőolaj- és olajfeldolgozó iparban, a fogyasztói piacon az ingatlan- és a bankszektorban, az idegenforgalomban és egy magán nyugdíjbiztosítóban.
Kapcsolódó cikkek
- Az OTP 800 millióval csökkentette telekommunikációs költségét
- Európának dinamikus spektrumpolitikára van szüksége
- Rendkívül kedvező vezetékes telefonajánlat a T-Home-tól
- A Skype megvásárolja a Qik szoftverfejlesztőt
- Szerbia 1,4 milliárd eurót vár a Telekom Srbija 51 százalékáért
- Tudatos távközlési szolgáltatás vásárlásra biztat az NMHH
- EU-elnökség - Kiemelt terület lesz a távközlés
- Csendes-óceánba zuhantak az orosz távközlési műholdak
- Most kiderül, érdemes-e hűségesnek maradni!
- Napelemes tabletet tesztelnek Indiában
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ötödször is Családbarát Munkahely a Bridgestone
A Bridgestone Tatabánya 2024-ben ismét elnyerte a Családbarát Munkahely címet „Vállalati értékvállalásunk a mindennapokban is jelen van” című pályázatával. A vállalatnál megvalósuló változatos programok és kezdeményezések célja, hogy hozzájáruljanak a kollégák munkahelyi, családi és magánélete közötti egészséges egyensúly megteremtéséhez.
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.