A különadó miatt visszafog a Magyar Telekom
Hozzá kell nyúlni a beruházásokhoz, az osztalékhoz, mert a napi működésen a Magyar Telekom nem tudja megspórolni a 27 milliárd forint különadót - mondta Christopher Mattheisen, a Magyar Telekom elnök-vezérigazgatója abban az interjúban, ami a Napi Gazdaság hétfői számában jelent meg.
A jövő évi üzleti tervet várhatóan decemberben hagyja jóvá a cég igazgatósága.
Az elnök-vezérigazgató arra számít, hogy 2011-ben Magyarországon is megjelennek a 100 eurónál olcsóbb okostelefonok, ami hatással lesz a mobil-szélessávú piacra, és erre a társaságnak is fel kell készülnie.
A beruházások visszafogása negatívan érintheti a belföldi beszállítókat: több ezer kis- és középvállalkozást - mondta a Napi Gazdaságnak a társaság elnök-vezérigazgatója. A fejlesztések visszafogása mélyíti a digitális szakadék további mélyülését, Magyarország versenyképességének romlását.
Az eladósodottság kérdéséről Christopher Mattheisen az nyilatkozta: vannak még tartalékok, de tudni kellene, hogy a különadó egyszeri lépésnek tekinthető, vagy tartós folyamat lesz-e.
A Magyar Telekom elnök-vezérigazgatója elmondta azt is, hogy a különadóval kapcsolatban a részletek megvitatására nyitott volt a kormányzat. Megjegyezte: a társaság három tevékenység: a távközlés, a kiskereskedelem és az energiaszolgáltatás miatt érintett a
különadóval. Mindhárom szektorban különbözőek a szabályok, erről sikerült beszélni a hatóságokkal. A kormányzat megígérte, hogy a 2011-es költségvetés elfogadása után érdemi párbeszédet kezd a szektorral.
Kapcsolódó cikkek
- A Magyar Telekom 50 forint osztalékot tervez
- Hitelt vesz fel a Magyar Telekom
- Távozik a Magyar Telekom vezérigazgató-helyettese
- Magyar Telekom: a beruházásokat és az osztalékpolitikát érintheti a különadó
- Magyar Telekom: engedély a Daten-Kontor megvásárlásához
- Megszünteti New York-i tőzsdei jelenlétét a Magyar Telekom
- Háromszáz fő elbocsátását tervezi az MTelekom
- Gyorsabban reagál a piaci változásokra a Magyar Telekom
- Magyar Telekom: fejlemény a törvényességi felügyeleti eljárásban
- Magyar Telekom: csökkent a nettó eredmény és a bevétel
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Process Solutions új HR igazgatóval erősíti felsővezetését
A Process Solutions (PS), Magyarország vezető könyvelési szolgáltatója örömmel üdvözli Nagy Diát a vállalat felsővezetésében, aki HR igazgatóként csatlakozott a csapathoz. Több mint tízéves szakmai tapasztalata, valamint a PwC-nél és a Generali-nál betöltött vezetői szerepei révén Dia meghatározó szerepet vállal abban, hogy a PS emberi erőforrás menedzsmentje új szintre lépjen. Küldetése, hogy a HR stratégiai szereplőként támogassa az üzleti növekedést, miközben tovább erősíti a vállalat emberközpontú kultúráját.
Hiába az MI, ha az ember nincs felkészítve – figyelmeztet a Kyndryl-jelentés
A vállalati küldetéskritikus technológiai szolgáltatások egyik vezető globális szereplője, a Kyndryl új tanulmányt tett közzé, amely arra mutat rá: kevés szervezet hozott eddig olyan munkaerő-stratégiai döntést, amely lépést tartana az MI-technológia gyors fejlődésével. Azok a cégek viszont, amelyek már megtették ezt, jelentős előnyre tettek szert az MI-befektetések megtérülésének versenyében.
Dubajban nyílt meg a Schneider Electric legzöldebb irodája
A Schneider Electric új, több mint 10 000 négyzetméteres dubaji központja – a NEST – jól példázza, hogyan lehet a technológia segítségével jelentős lépéseket tenni az energiahatékonyság és fenntarthatóság irányába. Az új épület energiafogyasztása 37%-kal alacsonyabb a vállalat korábbi helyszínéhez képest, ezzel évente mintegy 572 tonnával kevesebb szén-dioxid kibocsátást eredményez – ez körülbelül 77 háztartás éves áramfogyasztásának felel meg.
Így inspirálja a lányokat a CETIN tehetségprogramja
A CETIN Hungary – hazánk első mobiltávközlési infrastruktúra-szolgáltatója – a Nők a Tudományban Egyesülettel (NaTE) közösen, a 2024/25-ös tanévben immár második alkalommal indította el a STEMpowered by CETIN elnevezésű komplex tehetségprogramját.
A magyar cégek 44%-a már használ AI-t – Te is készen állsz?
A mesterséges intelligencia (AI) ma már nem csupán távoli jövőkép vagy ígéret, hanem a hazai vállalatok mindennapi működésének egyre gyakoribb és tudatosan alkalmazott része.