Új magyar hi-tech találmányok az Innovációs TechShow-n
Összesen 25 új magyar hi-tech találmány mutatkozott be kedden a budapesti Merlin Színházban megrendezett Innovációs TechShow alkalmából. A fejlesztések döntő többsége kis- és középvállalkozások kutatás-fejlesztési és innovációs programjainak eredményeiként jutottak el a termék, többek esetében a piaci bevezetés állapotába. A hi-tech találmányok között szerepel többek között az internetet tévéadással keresztező HybridBox, melynek papírjait az elmúlt hetekben vezették be a budapesti, majd a német részvénytőzsdére, vagy a napokban közel félmilliárd forintos kockázati tőke-befektetéssel támogatott mobiltelefonra fejlesztett idegenvezető-alkalmazást, a Pocket Guide-ot.
21. század Neumannjai, magyar CES és VHS kazetták
A nagyközönség számára is nyitott hi-tech kiállítást szakmai fórum kísérte. Nyitrai Zsolt infokommunikációs államtitkár videó-köszöntőjében elmondta: "Magyarország számára az innovatív infokommunikáció az egyik legfontosabb kitörési pont, amelyet a kormány hosszú távú programokkal is támogatni kíván. Célunk fellelni a 21. század Neumannjait."
"A számok azt mutatják, hogy az Innovációs TechShow-n bemutatkozó kis- és középvállalatok nagyobb növekedési potenciált képviselnek, mint az átlag" - mondta előadásában Pukler Gábor. A Mobilitás és Multimédia Klaszter elnöke szerint a TechShow célja, hogy a nagyközönség számára kézzel foghatóvá tegye a hazai innováció eredményeit, bemutassa a technológiai fejlődés lehetséges irányait, és a Las Vegas-i CES-hez hasonló, gazdaságformáló tényezővé növekedjen pár éven belül.
A kiállítás résztvevői a helyszínen szavazhatnak a legjobb találmányra, a rendezvény az idei év legsikeresebb fejlesztésének odaítélt TechShow Nagydíj átadásával zárul. Az Innovációs Tech Show látványelemeit idén a MOME line készítette: a "Múzeum vagy Sikergyár" mottó alapján a technológiai evolúció meghaladott hordozóiból - VHS-kazettákból - készítettek formabontó berendezéseket.
Kapcsolódó cikkek
- Masat-1 - Idejének negyedét a Föld árnyékában tölti az első magyar műhold
- Az ókori világ földrajzát segít megismerni a Google új projektje
- Masat-1 - Az első magyar műhold a Föld árnyékában halad pályája egy részén
- A digitális technológia mentheti meg a kihalófélben lévő nyelveket
- Már elérhető a neten Európa legjobb gépi fordítóprogramja
- Japán tudósok megcsinálták az Avatar-robotot
- Sokoldalú LED-es megoldású kijelzők az LG-től
- Masat-1 - Pályára állt az első magyar műhold
- 1 Pbyte-ra nőtt a NIIFI tudományos adattároló szolgáltatásának összkapacitása
- Győri üvegművész a brit üvegművészeti társaság online kiállításán
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.