Az Apple fejlesztései motiválják a kínai hamisítványokat
Az Apple fejlesztései motiválják a kínai hamisítványokat - legalábbis ezt sugallják azok a távol-keleti gyártók, amelyek számos iPadre hasonlító táblagéppel rukkoltak elő a hannoveri számítástechnikai és informatikai szakkiállításon.
Az érintőképernyők és az Apple-nél megszokott alumíniumburkolatok mellett a kiegészítők - például a billentyűzetek és az USB-kábelek - között is megjelentek azok az utánzatok, amelyek nevükben, illetve kialakításukban Apple-termékre hasonlítanak, azonban mégsem egyértelmű, hogy hamisítványokról lenne-e szó.
Ilyen kétes termékeket a CeBIT-re egyébként sem engednének, azonban a délnyugat-kínai cégek pult alól kínált katalógusaiban láthatók az eredetihez jobban hasonlító másolatok is. Ezeknek az iPad-klónoknak mentségére legyen szólva, hogy az Apple csupán szerdán jelentette be a kamerával szerelt új táblagépének piacra dobását, Kínában viszont már hónapok óta létezik kamerás, illetve két SIM-kártya fogadására alkalmas változat.
A táblagépek piaci növekedését mutatja, hogy több tucatnyi beszállító árulja az Apple kütyüihez méretezett kiegészítőket. Éppen ezért az iPad 2 bejelentését az újságíróknál is jobban azok a gyártók várták, amelyek standjaikon már a kamerás változathoz való védőtokokat kínálják. Jóllehet az amerikai informatikai vállalat Hannoverben nem képviselteti magát, a szoftvercégek standjainál mégis Apple-gépeken demonstrálják az újdonságokat.
A vevők igényeihez igazodva, illetve az iPad sikerén felbuzdulva a neves cégek is az érintőképernyővel rendelkező eszközökben látják a jövőt. A Circle Twele Inc. például a speciális asztalra vetített, érintéssel manipulálható felületben bízik. A projektorral megjelenített "törhetetlen" felületet azok vezérelhetik, akik az asztalhoz csatlakoztatott székeken ülnek. Ezzel a módszerrel például csapatmunkát igénylő feladatokat lehet megoldani, vagy akár interaktív társasjátékokat lehet játszani.
Kapcsolódó cikkek
- CeBIT 2011 - Távmunka és a szoftveres háttér az informatikai fejlesztések középpontjában
- Európai díjat nyert az iziSHOP eTicket elektronikus közlekedési jegyrendszer
- Magyar valóságjáték a CeBit platinadíjasai között
- CeBIT: Angela Merkel és Recep Tayyip Erdogan megnyitották a világ legnagyobb szakkiállítását
- A nagy nevek is visszatérnek a hannoveri CeBIT-re
- CeBIT: az SAP is a mobil felé fordul
- A török miniszterelnök nyitja meg - Angela Merkel társaságában - február 28-án a CeBIT-et
- Máris pereskednek az iPhone-4 miatt
- Az Adobe szerelmet vallott az Apple-nek
- Ismét perbe hívja a Nokia az Apple-t
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.