Már egyharmados kihasználtsággal működik a nagykanizsai inkubátorház
A tavaly november végi megnyitása óta már egyharmados kihasználtságot ért el a Nagykanizsai Inkubátorház és Innovációs Központ - hangzott el pénteken a csaknem félmilliárd forintos fejlesztést lezáró sajtótájékoztatón.
Cseresnyés Péter, Nagykanizsa fideszes polgármestere elmondta: jelenleg 11 vállalkozás található az épületben, amelynek 32 százalékát veszik igénybe, vagyis kézzelfogható közelségbe került az az elképzelés, hogy az első évben elérjék az 50 százalékos
kihasználtságot. A terveknek megfelelően az inkubátorház főként kezdő vállalkozóknak ad helyet, de más városokból áttelepülő cégek részéről is egyre nő az igény a betelepülésre.
A polgármester emlékeztetett arra, hogy az önkormányzat 366 millió forintos európai uniós támogatást nyert a csaknem félmilliárd forintos beruházáshoz, amellyel az egykor itt működött laktanya egyik legénységi épületét teljesen átalakították. A közeljövőben kezdődnek tárgyalások arról, hogy menetrend szerinti buszjáratok is érintsék a nagykanizsai ipari parkot és benne az inkubátorházat, amely így még vonzóbbá válhat a betelepülő vállalkozások számára.
Mihovics Zoltán projektmenedzser kifejtette: a nagykanizsai inkubátorházban jelenleg többségében néhány főt foglalkoztató kis cégek bérelnek helyet. A nagyobbak közé tartozik egy Keszthelyről áttelepült táblagyártó kisüzem és egy horvát tulajdonú építőipari cég, amelyek most indították el a tevékenységüket.
Összesen mintegy 40 cég befogadására alkalmas a 2500 négyzetméteres komplexum, amely főként az informatikában és szolgáltatóiparban érdekelt vállalkozásoknak tud helyet biztosítani. Az egyre élénkülő igényt mutatja, hogy eddig 70-80 érdeklődő tekintette meg a házat, de mások mellett előrehaladott tárgyalásokat folytatnak például call centereket működtető cégek betelepítéséről.
Kapcsolódó cikkek
- A kkv-k marketingesei az e-mailben és a facebookban hisznek
- Nyitrai: versenyhátrányt okoz a digitális marketing hiánya
- Új Fujitsu szerver mikrovállalkozásoknak
- Just Right IT portfólió kisvállalatoknak
- Vállalkozás indítása Szlovákiában, illetve Magyarországon
- Egyedülálló integrált BI és tervezési megoldás kkv-knak
- Szoftverkorszerűsítes helyett tv-re költenek a kkv-k
- Informatikai Kiválósági Díj kkv-k számára
- Uniós ringbe szállnak a hazai KKV-k
- A kkv-k fejleszteni fogják kommunikációs technológiájukat
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az AI segítségével teszi hatékonyabbá az energetikai rendszerek felügyeletét a Ganz
Új, mesterséges intelligencia alapú szakértői megoldást fejlesztett ki a Ganz Transzformátor- és Villamos Forgógépgyártó Kft. A Ganz Intelligent Solutions Expert System a villamosenergia-ipari eszközök, különösen teljesítmény transzformátorok, motorok és generátorok állapotfelméréséhez, diagnosztikájához és karbantartás ütemezéséhez nyújt digitális megoldást.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
K&H: állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél
Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.
A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás
Hazánkban az e-mobilitás a többség számára a személygépjárművek elektrifikációját jelenti, pedig a szállítmányozás területén is jelentős potenciál rejlik benne. Nem véletlen, hogy a nemzetközi szakkiállításokon egyre-másra mutatkoznak be a nagy gyártók e-kamionjai és e-furgonjai, Magyarországon viszont ezen a területen a piaci szerepek éppen csak kialakulóban vannak.
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.