Egyszerű PC távfelügyelet és biztonság kis- és nagyvállalatoknak
A Microsoft bemutatta a PC-k és egyéb számítástechnikai eszközök hatékony kezelését segítő megoldásait, a Windows Intune-t, a System Center Configuration Manager 2012 Beta 2-t és a Microsoft Desktop Optimization Pack (MDOP) következő verzióját. A számítógépek menedzselését a felhőbe vivő Windows Intune, hazánkat is beleértve, 35 országban érhető el mától. Segítségével egyetlen, internetre kötött gépről gyakorlatilag bárhonnan kezelhető egy szervezet összes számítógépe.
A Windows Intune legfőbb előnyei:
- Központilag kezelhető a Microsoft frissítéseinek és szervizcsomagjainak telepítése az összes számítógépen, valamint a frissítési, a tűzfal- és a kártevők elleni – végpontvédelmi – házirend, még a vállalati hálózaton kívüli távoli számítógépeken is.
- Hatékony védelmet nyújt a legújabb fenyegetésekkel szemben a Microsoft díjnyertes Malware Protection Engine védelmi moduljára épülő központi végpontvédelem segítségével.
- Értesít a frissítésekről és veszélyforrásokról, így még azelőtt azonosíthatók és megoldhatók a problémák, mielőtt azok hatással lennének a felhasználókra és a vállalatra.
- A távsegítség révén a számítógépekkel kapcsolatos problémák a felhasználók tartózkodási helyétől függetlenül megoldhatók.
- A vállalatnál használt hardver- és szoftvereszközök nyilvántartásával hatékonyan kezelhető az eszközállomány és a licencek.
- Windows 7 Enterprise upgrade licenc jár minden, az előfizetésben részt vevő számítógépre.
System Center Configuration Manager 2012
A System Center Configuration Manager 2012, a Microsoft konfiguráció-menedzsment megoldásának következő verziója a http://www.microsoft.com/systemcenter/cm2012 weboldalon érhető el. A termék legfontosabb újdonsága, hogy a rendszergazdák most már nemcsak az egyes PC-k és eszközök, hanem a felhasználók szemszögéből is képesek lesznek biztosítani az egységes felhasználói élményt. Ezentúl a technológia révén csökkenthetők a desktop és mobil eszközök üzemeltetési költségei, és könnyebbé válik a heterogén, mobil, fizikai és virtualizált alkalmazások egy megoldásban való egységesített kezelése.
Microsoft Desktop Optimization Pack
A Microsoft Desktop Optimization Pack hamarosan érkező következő verziója tartalmazni fogja a Microsoft BitLocker Administration and Monitoring (MBAM) és a Microsoft Diagnostics and Recovery Toolset (DaRT) béta állapotú frissítéseit. Az MBAM leegyszerűsíti a BitLocker telepítését, javítja a megfelelőséget és a jelentéskezelést, miközben a kulcsfontosságú visszaállítási folyamatok egyszerűsítésével csökkenti a támogatási költségeket. Az ügyfelek a http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=208999 weblapon regisztrálhatnak a béta verziójú alkalmazásra.
A DaRT frissített verziója tartalmazni fogja a távirányítású munkafolyamatok létrehozásának és a hálózatról vagy USB-meghajtóról való rendszerindításnak a lehetőségét a visszaállítási eszközök használata érdekében. A béta verzióra, amely várhatóan áprilisban érkezik, az érdeklődők a http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=213952 weboldalon jelentkezhetnek.
Kapcsolódó cikkek
- Könyvvizsgálóbarát szoftver lett a Microsoft Dynamics NAV
- Új vállalkozás 54 óra alatt?
- A Microsoft beperelte a Barnes & Noble céget Android alapú eszközei miatt
- Felszámolták a világ egyik legjelentősebb levélszemétküldő hálózatát
- Már egyharmados kihasználtsággal működik a nagykanizsai inkubátorház
- Xbox Kinect szenzor az egészségért
- Kétmilliónál több IE9-letöltés 24 óra alatt
- Internet Explorer 9 – Visszahozza a felfedezés örömét
- 1 milliárd dollárt fizet a Nokiának a Microsoft?
- Hirsch Gábor a Microsoftnál
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.