A Toshiba megvásárolja a svájci Landis+Gyr műszergyárat
A japán Toshiba Corp. elektronikai és gépipari konszern csütörtökön bejelentette, hogy megvásárolja a svájci Landis+Gyr műszergyártó vállalatot 2,3 milliárd dollárért annak adósságaival együtt.
A Toshiba célja a felvásárlással áramelosztó hálózati berendezés és vezérlőrendszer üzletágának (smart grid) erősítése a nemzetközi piacokon - írja az MTI. A Toshiba atomenergetikai üzletágának a fukusimai katasztrófa következtében romló üzleti kilátásai és az energia-megtakarítási célú smart-grid fejlesztési beruházások világpiaci terjedése miatt döntött a svájci műszer- és szabályozó berendezés gyártó vállalat felvásárlása mellett.
A Toshiba előrejelzése szerint a nemzetközi smart-grid technológiai piac az elkövetkező tíz évben hatszorosára, 5,8 ezer milliárd jenre (70,9 milliárd dollárra) bővül.
Az úgynevezett smart-grid technológia számos áramfejlesztési opció, egyebek között megújítható energiaforrások közötti választást és több árambetáplálási pont kezelését lehetővé tévő rendszerirányítási technológia, amely a felhasználás optimalizálásához szükséges valós idejű információkkal látja el a közüzemi vállalatokat és a fogyasztókat.
A Landys+Gyr a mérő- és szabályozó berendezések mellett minden irányítási rendszerben, így a smart-grid rendszerben is kulcsfontosságú szerepet betöltő kommunikációs modulokat is gyárt. A vállalat 2011 márciusában zárt pénzügyi évében 1,59 milliárd dollár értékesítési árbevétel után 215 millió dollár kamat- és adófizetés, valamint értékcsökkenés előtti eredményt ért el.
Az 1896-ban alapított svájci vállalat befektetési alapok és magánszemélyek tulajdonában van. A 90-es években a Siemens is szerepelt a tulajdonosok listáján. A vállalatnak mintegy 8 ezer közüzemi ügyfele van világszerte és 5 ezer alkalmazottal rendelkezik a világ 30 országában.
A kínai State Grid Corporation januárban a Landys+Gyr vállalatnak adott megbízást 10 ezer mérőberendezés szállítására a világ legnagyobb smart-grid hálózatához.
A szokásos hatósági és törvényes feltételek teljesülése esetén az ügylet lezárására az idei harmadik negyedévben kerülhet sor.
Kapcsolódó cikkek
- Felszámolja LCD üzletágát a Toshiba?
- Őrzi két számjegyű piaci részesedését a Toshiba
- A Toshiba a válság ellenére növelni tudja eladásait
- A Panasonic kiszáll a Toshibával közös LCD-gyártó vállalatból
- Vezetőváltás a Toshiba élén
- A Toshiba megvette a Fujitsu HDD-részlegét
- Vesztesek szövetsége: a Toshiba, a NEC és a Fujitsu egyesítené félvezető-üzletágát
- A Toshiba pályázik a Fujitsu HDD-részlegére
- A Toshiba megveszi a SanDisk NAND-gyártásának 30 százalékát
- Toshiba - 9 százalékos részesedés a notebook-piacon
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ötödször is Családbarát Munkahely a Bridgestone
A Bridgestone Tatabánya 2024-ben ismét elnyerte a Családbarát Munkahely címet „Vállalati értékvállalásunk a mindennapokban is jelen van” című pályázatával. A vállalatnál megvalósuló változatos programok és kezdeményezések célja, hogy hozzájáruljanak a kollégák munkahelyi, családi és magánélete közötti egészséges egyensúly megteremtéséhez.
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.