Rugalmas adatkezelés a Fujitsu új Eternus DX tárolóival
A Fujitsu második generációs ETERNUS DX, azaz ETERNUS DX S2 lemezes tárolórendszerei 2011 nyarától kaphatók az üzletekben, tovább bővítve a vállalat korlátlan adatkapacitás-bővítést és adatbiztonságot nyújtó „rugalmas adatszéf” koncepcióját.
A kritikus adattömeg bővülésének kezelése jelenti az egyik legnagyobb kihívást a szervezetek számára a digitális korszakban. Mivel mára az adat vált a legfőbb üzleti értékké, fontos, hogy a tárolóinfrastruktúra lépést tudjon tartani a fejlődéssel. A rugalmas adatszéf koncepció jegyében a Fujitsu úgy fejlesztette tovább az ETERNUS tárolórendszereket, hogy képesek legyenek kezelni a digitális társadalomra jellemző gyors ütemű és gyakran váratlan adatmennyiség-növekedést.
A Fujitsu azt is garantálja a ügyfeleinek, hogy a lemezes tárolórendszerük a lehető legmagasabb szinten kielégíti az üzletmenet-folytonosság és az adatintegritás követelményeit, és ezzel párhuzamosan megszünteti a teljesítmény és a sávszélesség szűk keresztmetszeteit. Lényeges, hogy az ETERNUS rendszerek energiahatékonyabbak, minimális helyet igényelnek, egyszerűsítik az üzemetetést, miközben a jövőbeni kapacitásbővítést is rugalmasan támogatják.
Az új generáció leglényegesebb jellemzője a rugalmas adatkezelés. Az új ETERNUS SF szoftverrel megvalósított egységes felügyelet a teljes ETERNUS DX lemezes tárolócsaládra kiterjed. A család modelljeinek rugalmas ötvözése vagy cseréje minimális költséggel megoldható. A leggyorsabb lemezes tárolórendszer most még nagyobb kapacitást és I/O teljesítményt nyújt a jövőbeni igényeket kielégítő, rugalmas skálázás támogatására. A zöld funkciók mérséklik az áramfogyasztást és a helyigényt, ugyanakkor lehetővé teszik az új rendszerek integrálását a már amúgy is zsúfolt adatközponti környezetbe. A virtualizációs szabványok támogatása és integrálása révén a tárolók a legújabb szerverkörnyezetekbe is beilleszthetők.
A bevált nagyvállalati adatbiztonsági képességek kisebb vállalatoknál is megfizethető áron tartják fenn az üzletmenet folytonosságát. A beépített adatintegritásnak (pl. a hardverhibák proaktív észlelése és megszüntetése, rendszerek keresztellenőrzése) köszönhetően az adatbiztonság garantált. A rendszerarchitektúrába épített titkosítási technológiák még a rendszer élettartamának végén is megvédik a kényes adatokat az illetéktelen hozzáféréssel szemben (pl. újrahasznosítás esetén).
Kapcsolódó cikkek
- Külső SSD Flash-meghajtók a Iomega-tól
- IOCELL NetDisk: tárolás, gyors küldés és megosztás
- Billió adat lekerekített formában
- Kingston Generation 3
- Nyugdíjba készül a merevlemez
- Formabontó hordozható merevlemezek az Iomegától
- LG multimédiás lejátszó és háttértár
- Második generációs Kingston SSD-meghajtók
- Még rugalmasabb adattárolás: Fujitsu Eternus DX90
- Külső adattároló meghajtóból vezeték nélküli hálózati tárolót varázsol az Iomega
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
HMD: A szülők fele szerint megváltozott a gyerekük személyisége a telefonhasználattól
A HMD friss kutatásai szerint az okostelefonok negatívan hatnak a fiatalokra. A szülők háromnegyede aggódik a telefonhasználat miatt, és több mint fele úgy érzi, túl korán vásárolt okostelefont a gyerekének. A fiatalok harmada megerősítette, hogy valóban hajlamosabb a szorongásra, amióta telefont használ, de azt is bevallották, hogy túl sok időt töltenek a közösségi médiában.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.
Ötödször is Családbarát Munkahely a Bridgestone
A Bridgestone Tatabánya 2024-ben ismét elnyerte a Családbarát Munkahely címet „Vállalati értékvállalásunk a mindennapokban is jelen van” című pályázatával. A vállalatnál megvalósuló változatos programok és kezdeményezések célja, hogy hozzájáruljanak a kollégák munkahelyi, családi és magánélete közötti egészséges egyensúly megteremtéséhez.