Nincs üzleti siker innováció nélkül
Az Intercash Zrt. a Western Union fő képviselője hazánkban: valamennyi kifizetés a cég hálózatán keresztül történik. Az állandó mozgásban lévő rendszer kiszolgálásához a legmodernebb technológiát használják. Ezért is gondolta úgy Szamosvölgyi Csaba, az Interchange Csoport informatikai vezetője, hogy elindulnak az Invitel innovációs pályázatán.
Megengedheti magának egy cég, hogy nem foglalkozik innovációval?
Ha sikeres szeretne lenni, szerintem nem. A KKV-k tekintetében a költséghatékonyság és emellett a modern innovatív technikák alkalmazása kiemelt jelentőséggel bírnak. Valószínűleg akkor működünk jól, ha ezek a dolgok egymásra épülnek azaz, ha a modern technika, az innováció tesz minket hatékonnyá, üzletileg sikeressé. Tapasztalatból tudjuk, hogy ez nagyon fontos, éppen ezért is jó ötlet az InnoMax Díj, amely pontosan erre, az innováció fontosságára hívja fel a figyelmet.
Miért indulnak InnoMax pályázaton?
Az InnoMax elsősorban egy jó lehetőség arra, hogy szélesebb körben is megismertethessük magunkat és elmondhassuk, elkötelezettek vagyunk az innováció és ezen belül is leginkább a modern telekommunikációs technikák iránt. Azért kiemelt terület nálunk a telekommunikáció, mivel Western Union pénz átutalással foglalkozunk és működésünk egy 558 kifizető helyből álló ügynök hálózaton alapszik. Tehát rendkívül fontos, hogy jól működjön a kommunikációs rendszer. Ehhez egy call center ad hátteret, melynek folyamatos működése az üzletmenetünk szempontjából kritikus, ezért a legmodernebb technológiát használjuk az Invitel segítségével.
Mit jelent az Ön számára az innováció a hétköznapi munkamenetben, az üzlet nyelvén?
Ha az elmúlt időszakot nézzük, akkor elsősorban megtakarítást, amelyet a telefonszámlánkon és az internet kapcsolatunkon realizáltunk. Másodsorban az új IP telefonhálózatból fakadóan, jobb szolgáltatás minőséget és könnyebb, hatékonyabb munkavégzést érünk el. Ez azt is jelenti, hogy az innovatív technológia új innovatív szolgáltatások kifejlesztését is lehetővé teszi számunkra, melyet hagyományos telefon előfizetéssel nehezebben tudnánk megvalósítani, egyszerűen azért, mert a technológia nem alkalmas rá. Ez az innováció, az új szolgáltatás pedig további üzleti nyereséget is jelent majd reményeink szerint. Ehhez a fejlesztéshez kapcsolódik az a projekt is, amivel az InnoMax Díjra pályázni fogunk.
Kapcsolódó cikkek
- Több mint félszáz cég és új innováció az Invitel pályázatán
- Online marketinggel a budapesti Állatkertért
- Öt pályázó jelentkezett a 26 GHz-es sáv elnyerésére
- A Magyar Telekom 2 db 1 MHz szélességű frekvenciablokkot nyert a 900 MHz-es frekvenciaárverésen
- Az Invitel idén is díjazza az innovatív cégeket
- A Magyar Posta konzorciuma nyerte a 900 MHz-es frekvenciasávot
- Pályázatok a biztonságos internet használatról
- Amatőr fotósok is pályázhatnak az Év Esküvőfotósa címre
- "Négy Évszak a Balatonon" fotópályázat indul a Balatoniwiven
- Új vezérigazgató az Invitel élén
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.
24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért.