Informatikai fejlesztések tizenkét Fejér megyei középiskolában

A projektzáró rendezvényt Pusztaszabolcson, a Fejér Megyei Szabolcs Vezér Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégiumban tartották szerdán. Dorkota Lajos megyei kormánymegbízott hangsúlyozta: a kormány azért dolgozik, hogy a diákok minőségi középfokú, majd felsőfokú oktatásban részesüljenek és ezt követően gyorsan munkát találjanak a munkaerőpiacon. Azt mondta, hogy ez a fejlesztés is ezt bizonyítja.
Csányi Kálmán az intézmény igazgatója kiemelte: 2008 óta vártak a korszerű eszközökre, amelyek segítségével az oktatás színvonalát jelentősen emelni tudják. A digitális táblák alkalmazásával a fiatalokat könnyebb tanulásra bírni - fogalmazott.
A projektben a pusztaszabolcsi intézmény mellett a velencei Entz Ferenc Szakképző Iskola és Kollégium, a seregélyesi Eötvös József Szakképző Iskola és Kollégium, a móri Perczel Mór Szakképző Iskola és Kollégium, a sárbogárdi Petőfi Sándor Gimnázium és Szakközépiskola, a móri Táncsics Mihály Gimnázium, a bicskei Vajda János Gimnázium és Szakközépiskola, a velencei Fejér Megyei Óvoda, Általános Iskola, Speciális Szakiskola, Diákotthon és Gyermekotthon, a sárbogárdi Kossuth Zsuzsanna Általános Iskola, a bicskei József Attila Általános Iskola és Speciális Szakiskola, a móri Gárdonyi Géza Általános Iskola és Speciális Szakiskola, valamint a martonvásári Pápay Ágoston Általános Iskola, Készségfejlesztő Speciális Szakiskola és Diákotthon vett részt.
A fejlesztés révén kilenc iskolai számítógépet, 68 tantermi csomagot (projektor, számítógép és interaktív tábla), illetve 28 darab sajátos nevelési igényű gyermekek oktatását segítő eszközt szereltek fel az iskolákban.
Kapcsolódó cikkek
- Táblagépekkel és interaktív tananyagokkal tanulhatnak a diákok Egerben
- Táblagépre készült, díjnyertes interaktív tankönyvekből tanulhatnak a diákok
- Az EU 12,4 milliárddal támogatja a nyelvi és informatikai készségfejlesztést
- Információs társadalom - Kis Norbert: a felsőoktatásnak meg kell újulnia!
- Műszaki tudományok: Tematikus hónapokat szervez a győri Mobilis
- Betonudvarok helyett iskolakert: Szavazás indul a zöldebb suliért
- Könyvfesztivál - Blog, hálózat, élet és filozófia: Csermely Péter könyvbemutatója
- Iskolások tanítják az időseket számítógépezni
- Iskolai osztályok fotói versengenek a Facebookon
- Infotér konferencia - Soltész Miklós: egységes informatikai rendszerre van szükség a szociális ellátásban
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi-egyetem megszerezte a legmagasabb szintű drónengedélyt
A győri Széchenyi István Egyetem könnyű pilóta nélküli légijármű-rendszerekre vonatkozó üzemeltetési tanúsítványt szerzett, így első felsőoktatási intézményként egész Európában megszerezte a 2021-ben bevezetett, az európai drónszabályozás alapján kiadható legmagasabb szintű engedélyt. A légiközlekedési hatóság az egyetem alkalmasságát értékelve megállapította, hogy az készen áll a biztonságos üzemeltetésre és rendelkezik a szükséges kompetenciákkal. Az engedély különleges jelentőséggel bír, mivel az EU-ban csupán mintegy 30 UAS-üzembentartó rendelkezik ilyen LUC (Light UAS Operator Certificate) tanúsítvánnyal a regisztrált 1,8 millió között.
Az I. Országos KRÉTA IFM Nap bemutatja az innovatív nyelvtanulást
2025. március 26-án, a Digitális Témahét keretében, első alkalommal kerül megrendezésre az I. Országos KRÉTA IFM Nap. Az esemény célja, hogy a köznevelésben és szakképzésben dolgozó angol- és némettanárok, valamint diákjaik interaktív, élő online nyelvórákon vegyenek részt. A program során a résztvevők megismerkedhetnek a KRÉTA Idegennyelvi Felkészítő Modul (IFM) által kínált modern tanulási lehetőségekkel, amelyek a 21. századi nyelvtanulást támogatják.