Több támogatás jut idén a hazai mikro-és KKV szektor informatikai fejlesztéseire
A pályázat lehetővé teszi a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások számára hogy fejlesszék, bővítsék technológiai hátterüket, mely a kor elvárásai szerint elengedhetetlen feltétele a piacon maradásnak, illetve a versenyképesség, munkahelyteremtő- és megtartó képesség erősítésének. Mára a magyar gazdaság életében mindig is meghatározó szerepet betöltő mikro-, és KKV szektor szereplői is felismerték, hogy hatékony működésük kulcsa a támogató informatika (vállalatirányítás, ügyfélkapcsolat-menedzsment, értékesítés-támogatás, e-számlázás stb.). Az integrált informatikai rendszerek megvásárlása azonban komoly, többmilliós beruházási terhet is róhat rájuk.
Az NFÜ kiemelten fontosnak tartja, hogy a gazdaság motorjaiként is számon tartott kis- és középvállalkozások ne maradjanak le nagyobb társaikhoz képest. Ezért jött létre a GOP-2011-2.2.1 pályázat is (Dokumentumtár: http://www.nfu.hu//doc/2906), amelynek keretében akár 10 millió forintos támogatás is elérhető az információs és kommunikációs technológiai fejlesztésekre. A nagy érdeklődésre való tekintettel a szervezet fél milliárd forinttal, 4,5 milliárd forintra emelte és 2013. február 28-áig meg is hosszabbította a pályázatok beadásának határidejét.
Kapcsolódó cikkek
- Meghirdették a 2012. évi Magyar Innovációs Nagydíj pályázatot
- Színes nyomtatás KKV-knak a Xerox új A3-as nyomtatójával
- Hatmillióval támogatja a Médiatanács az online filmek gyártását
- Új Xerox irodai berendezések KKV-knak
- Beleszövitech? Nyertech!: Kreatív pályázatot hirdet a Microsoft
- Tehetségkutató verseny indul ifjú feltalálók és kutatók számára
- A nehézségek ellenére bíznak a növekedésben a kkv-k
- Az EU 12,4 milliárddal támogatja a nyelvi és informatikai készségfejlesztést
- Az Év Honlapja - hosszabbítás
- Meghosszabbították "Az Év Honlapja" pályázatot
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.
24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért.