Mérnökhallgatók ötletei alapján újul meg a MAVIR honlapja
Két pályamunka legjobb elemeit ötvözve készülhet el a MAVIR Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító ZRt. új honlapja. A 2012/2013-as tanévre kiírt hallgatói ösztöndíj megosztott félmillió forintos fődíját Hackl Mónika kommunikációs vezető és Aszódi Tibor, a vállalat informatikai igazgatója adta át a nyerteseknek. A beérkezett pályázatok minősége és részletessége igazolta, hogy érdemes alapozni a hazai mérnökhallgatók tudására és kreativitására.
Az ösztöndíjat kettős céllal írta ki a MAVIR: egyrészt a jelenlegi honlap korszerűsítését, másrészt felhasználóbaráttá tételét kívánták elérni. Az ösztöndíjat a bíráló bizottság a Budapesti Műszaki Egyetem két hallgatójának, Bartha Péternek és Fábián Andrásnak ítélte oda.
„A beérkezett anyagokat tanulmányozva úgy döntöttük, hogy két első helyezettet hirdetünk. Bartha Péter technikai, programozó megközelítését a végleges felépítésnél használjuk majd fel, míg Fábián András munkájából a letisztult, elegáns formát őrizzük meg.” – mondta Hackl Mónika kommunikációs vezető. „Különdíjjal jutalmaztuk Szaradics Balázs, Szabó Zsolt, Deák Mór János, Póth Péter és Deák Attila egyetemeken átívelő közös pályázatát, ami elméleti oldalról közelítette meg a közszolgáltatók internetes felületeinek működését és céljait.” – tette hozzá.
A szakemberek véleménye szerint a két nyertes hallgató, Bartha Péter és Fábián András részletes és átgondolt tervei megközelítik a professzionális online cégek munkáit. A pályázatok magas szakmai színvonala igazolja, hogy a diákok komoly felmérést és tervezést végeztek.
Kapcsolódó cikkek
- Honlapátalakító pályázatot hirdet a SAKKOM
- HM: bővült a második világháborúban elesett katonák adatait tartalmazó honlap adatbázisa
- Új NBA statisztikai oldal belső infókkal
- Elindult a nyári katolikus ifjúsági világtalálkozó magyar honlapja
- Több idő az innovációra – webes teszteléshez már elérhető a modern.IE
- Elindult a Kós Károly Kollégium honlapja
- Személyesebb lett a megújult NetPanel.hu
- Példaértékű kisvállalkozói weboldalakat díjaztak
- Magyarországról is elérhető a PayPal egyszerűsített és mobiloptimalizált weblapja
- Az Év Honlapja - hosszabbítás
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.
24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért.