Rendhagyó tanórák a Lenovóval – 2. rész
Indul a Motivátor Nagydíj
A mai nem mindennapi Lenovo eseményen a táblagépek után a Motivátor Nagydíj elnevezésű projekttel ismerkedhettünk meg. Ez nem más, mint egy tehetségkutató pályázat, amely most szeptemberben indul.
Becsengettek a második órára is az Iskolában, és a főszerep a Lenovo szakmai kezdeményezésének jutott. A Motivátor Nagydíj célja, hogy a fiatalokat szólítsák meg: az egyetemistákat és a pályakezdőket.
A kampány célja aktivitásra buzdítani a 30 év alatti fiatalokat, leginkább az egyetemista réteget, akiknek ötleteik, terveik vannak, amelyek a Lenovo segítségével megvalósulhatnak. A Lenovo „Those Who Do” szlogenje tökéletes passzol ahhoz az elképzeléshez, hogy a tettrekész fiatalokat szeretnék megszólítani.
Maximum 3 fős csapatok nevezhetnek maximum két perces rövid videókkal, melyeket a Lenovo Magyarország Facebook oldalán kell feltölteni. Nem feltétel, hogy mindenki egyetemista legyen, elég, ha a csapat egyik tagja az. Sőt, a téma is teljesen szabad, a műszakitól egészen a művészi témákig. A Lenovo Motivátor Nagydíjra a pályázók Prezi-ben is feltölthetik nevezéseiket egy Facebook alkalmazáson keresztül.
Szeptember 16-án indul és október 30-án zárul a pályázat, ahol 10 nyertes csapatot választanak ki az első körben, amelyből 5 pályaművet a zsűri választ ki, 5 pályaművet pedig Facebook szavazással lehet bejuttatni. A második forduló november 15-én zárul, ez idő alatt kibővíthetik ötleteiket, majd november 28-án zárul a verseny, ahol élőben prezentálják a műveket, melyekről végül a zsűri dönti el, melyik az abszolút nyertes.
A kampányt a Facebookon és a YouTube-on is hirdetik videóval (a kampány arca a Mary Popkids zenekar frontembere, Bártfalvi Sándor), vagyis azokon a csatornákon, ahol a fiatalok valóban jelen vannak. A szakmai zsűri tagjai pedig: Dr. Klinghammer István, felsőoktatásért felelős államtitkár, Halácsy Péter, a Prezi alapítója, Szép Fruzsina, a Sziget Kft. programigazgatója, Radnai Péter, a Kocka-ház ötletgazdája és a Chello Central Europe produkciós igazgatója, valamint Turcsán Tamás, független start-up tanácsadó, a SmartUp Kft. alapítója.
Bővebbb információ a pályázatról a hivatalos oldalon található.
Kapcsolódó cikkek
- Rendhagyó tanórák a Lenovóval – 1. rész
- Új olcsó Lenovo munkaállomás
- Hogyan tudnék élni nélküle?
- Harcba kezdtek az illegális online patikák ellen Kínában
- A Lenovo jobban teljesített a mobilpiacon
- 8 hüvelykes táblagépekben a jövő?
- Hasít a Lenovo: 8,8 milliárd dolláros negyedéves bevétel
- Az innovációs szövetség a technológiai start-up pályázat átírását javasolja
- Firefox Mobile appfejlesztői pályázat – meghosszabbított nevezési határidő
- Aki nem figyel, feleslegesen fizethet
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.
24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért.