Bell Labs kulcsszót tartalmazó cikkek
Találatok a következő kulcsszóra: Bell Labs
100 Gbit/s-os távolsági adatátvitel
A Lucent Technologieshoz tartozó Bell Labs mérnökeinek sikerült több mint 400 km-es távolságra 100 Gbit/s-os jelet továbbítani optikai kábelen.
Bell Labs: Adattovábbítási világrekord
A Lucent Technologies kutatási részlegeként működő Bell Labs. a napokban bejelentette, hogy sikeresen megduplázta a nagy távolságú telekommunikációs hálózatok által elérhető sebességet, és összeköttetési távolságot.
Globális roaming a COPS segítségével
A Bell Labs olyan szoftvert mutatott be, amely lehetőséget ad arra, hogy a mobilhasználókat a világ bármely részéről ugyanazon a számon lehessen hívni. A kutatók által COPS-nak nevezett technológiával gond nélkül lehet roamingolni a GSM és a CDMA típusú hálózatok között is.
Szupravezető műanyag alacsony hőmérsékleten
A Bell Laboratórium kutatói elkészítették a világ első olyan műanyagát, amely minden ellenállás nélkül vezeti az elektronokat, vagyis szupravezetőként viselkedik. Az új szupravezető műanyag felhasználási területe rendkívül széles, használható kvantum számítástechnikai elemként és szupravezetőként az elektronikában.
Szilícium rádió-vevő
A Lucent Tecghnologies Inc. Bell Labs bejelentette, hogy elkészítette az első olyan szilícium lapkát, amely a vezeték nélküli hálózatok részeként veszi a rádió jeleket a mobil készülékektől.
A mobiltelefonok új felhasználási köre
A New Jersey-i Bell Labs kutatói egy figyelemre méltó dolgot fedeztek fel, miszerint a mobiltelefonok sugárzásának segítségével az ember pulzusa, vagy akár légzése is figyelemmel kísérhető.
A miniatürizálás következő állomása: DNS
Tudósok apró csipeszeket készítettek az "élet kódját" hordozó DNS-ből. Az apró szerszám minden egyes karja mindössze 70 nanométer (a milliméter egymilliomod része).
Bell Laboratórium Technológiai Szeminárium
A XXI. század új telekommunikációs megoldásairól: a jövő hálózatairól, az internet fejlődéséről, a küszöbön álló multimédia-alkalmazásokról és az adatkommunikációs trendekről tartanak előadásokat pénteken a Pesti Vigadóban a Lucent Technologies Bell Laboratóriumának vezető kutatói.
75. születésnap - fantasztikus eredménnyel
A Bell Laboratórium mérnökei ezen idő alatt 40 ezer szabadalmat jelentettek be. Ezek között található a tranzisztor, a digitális hálózat, a digitális jelfeldolgozás, a lézerek, az optikai kommunikációs rendszerek, a kommunikációs műholdak, a mobiltelefonok, a hangtárcsázás és a modemek. A jubileumra a világon először több terabit sávszélességű adatátvitelt valósítottak meg több száz kilométer távolságra, üvegszálas kábelen keresztül.
Ballisztikus nanotranzisztor
A Bell Labs kutatói az IEDM '99 (International Electron Devices Meeting) konferencia első napján egy következő generációs tranzisztorstruktúrát mutattak be, amely már átmenetet képez a végállomás, az atom/elektron szintű kapcsolók felé.
10 Gbps-os Ethernet-multiplexer
A Lucent Technologies céghez tartozó Bell Laboratórium kutatói és fejlesztői a Networld+Interop konferencián bemutatták a világ első 10 Gbps-os Ethernet-multiplexerét.
A holnap kommunikációs technológiái
Huszonötezer világszabadalom fűzôdik a Bell Laboratórium nevéhez. 1925. évi alapítása óta a világhírű fejlesztôintézetben mindig olyankor születtek újabb találmányok és világformáló ötletek, amikor a tudósok és a mérnökök összefogtak a felhasználói problémák megoldására.
Katona a tövénymódosításról
Az Országgyűlés távközlési bizottsága előtt van a távközlési törvény módosítása hallottuk Katona Kálmán hírközlési minisztertől, aki május 6-án, Budapesten, a Thália színházban megnyitotta a Bell Labs technológiai szemináriumot.
Adatátvitel megnégyszerezve
A Lucent Technologies kutatási-fejlesztési részlege egy nagy távolságú optikai adatátviteli rendszer prototípusát mutatta be, mely a legkorszerűbb technológiát alkalmazza a jelenlegi adatátviteli rendszerek kapacitásának megnégyszerezésére.
Bell Labs: konvergenciaszeminárium
A jelenleg születőben lévő új ipari kategória, a konvergens kommunikációs hálózatok és technológiák létrehozásával kapcsolatos legfrissebb kutatások a témája a Lucent Technologies Bell Laboratóriuma május 6-ai nemzetközi szemináriumának.
Cikkgyűjtő
További híreink
Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat
Idén 20. alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat, rekordszámú, 83 videós és fotós pályázat érkezett, melyek közül a zsűri öt videós és egy fotós alkotást díjazott, továbbá a Yettel különdíjjal ismert el egy videós alkotást. Az idei díjakat többek között a Telex, a 24.hu, a Szabad Európa és az RTL újságírói kapták.
Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!
Meghosszabbítja a jelentkezési határidőt ’Az Év Honlapja’ pályázat, amely évről évre megmutatja a hazai digitális világ legjobbjait! A pályázat új nevezési határideje: 2024. december 15. éjfél! Még van lehetőség a vállalatok és kreatív ügynökségek számára, illetve mindazoknak, akik friss projektjeiket és egész éves munkájuk termését meg szeretnék mutatni a közönségnek és a zsűrinek.