Spam szűrés már Novell platformon is

Megjelent a VirusBuster 2005 for Novell Netware és MailShield 2005 for Groupwise termékek új verziója

forrás Prim Online, 2005. január 26. 14:55
A VirusBuster évek óta kínál komplex megoldást Novell platformot használó ügyfeleinek. Míg a VirusBuster for Novell Netware kiemelkedő hatékonysággal biztosítja a Netware szerver, és így a hozzá kapcsolódó munkaállomások másodlagos védelmét, addig a VirusBuster MailShield for Groupwise a levelezőrendszerbe integrálódva folyamatos védelmet biztosít a beérkező levelek vírus- és spam szűrésével.
A VirusBuster for Novell Netware megoldásban a különálló védelmi területek lehetőséget nyújtanak arra, hogy a szerver háttértárait, vagy azok egyes részeit különálló védelmi egységekként kezeljük, egyedi beállításokkal, így minden terület a feladatához legjobban megfelelő védelmi szintet élvezi. Az intelligens fájlvédelem egyrészt megtiltja a hozzáférést a már fertőzött fájlokhoz, másrészt kiterjesztett állományvédelmet biztosít, azaz a megadott állománytípusok írását letilthatjuk, mely bizonyos károkozók ellen az egyetlen megoldás.

A VirusBuster MailShield for Groupwise a Groupwise Internet Agent levélforgalmán szűrőt képezve, a háttérben a leveleket még azelőtt ellenőrzi, hogy azok eljutnának a címzettekhez. A termék a VirusBuster for Novell Netware-re épül, így ahhoz kapcsolódva végzi teendőit, annak központi naplózását veszi igénybe saját üzenetei tárolásához, így a teljes védelem állapota egyetlen helyen ellenőrizhető.

A termék nem csak a csatolt fájlokban található vírusok szűrésére nyújt lehetőséget, hanem a megengedő és tiltó fájlszűrő segítségével megakadályozható bizonyos állománytípusok bejutása a hálózatba, mely biztonságtechnikai szempontból igen fontos, hiszen így kitilthatók a potenciális vírushordozó állományok. A program tartalmazza a WormBuster funkciót, mely lehetőséget nyújt az internetes férgeket tartalmazó levelek azonnali blokkolására. Mivel a termék a teljes levelet blokkolja, a levélforgalmat nem növelik a férgeket tartalmazó levelek, melyek hasznos tartalommal nem rendelkeznek. A heurisztikával támogatott spam szűrés időt és pénzt takarít meg cégének, hiszen a kéretlen levelek szűrésével rendszerének terhelése is csökken, és a cég alkalmazottai sem töltik levelek törölgetésével idejüket.

A VirusBuster for Groupwise főbb tulajdonságai:

Kiemelkedő teljesítmény a VirusBuster víruskereső motorjának köszönhetően
Moduláris felépítés az egyszerűbb kezelhetőségért
Minden bejövő és kimenő levél ellenőrzése és a károkozók eltávolítása
WormBuster a férget tartalmazó levelek azonnali blokkolására
Figyelmeztető csatolmány a fertőzött vagy kiszűrt csatolmányok helyettesítésére
White list (megengedő lista)
Hatékony értesítő rendszer: küldhető értesítés a rendszergazdának és/vagy az üzenet küldőjének, illetve a naplóból is tájékozódhatunk minden eseményről.
Automatikus program- és adatbázis frissítések FTP-n keresztül
Hagyományos Novell felhasználói felület
Egyszerű integráció a GroupWise rendszerbe
Spam szűrő
Statisztikai alapú spam szűrés számos értékelési módszer felhasználásával
Heurisztikus elemzés
White list (megengedő lista)
HTML alapú e-mailek kezelése
UNICODE támogatás, hogy bármely nyelvű spam szűrésére képes legyen a termék
Állítható szűrési érzékenység 3 előre definiált szinttel
A gyártói adatbázis mellett opcionálisan felhasználói adatbázis is alkalmazható
Gyakran frissített gyártói adatbázis

Biztonságtechnika ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Már a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt: hogyan kerülhetjük el, hogy csalók áldozatává váljunk?

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált. Aztán az állítólagos “emberrabló” szól bele a telefonba, és váltságdíjat követel, ellenkező esetben soha többé nem láthatjuk a fiunkat vagy a lányunkat. Az ESET kiberbiztonsági szakértői szerint a csalók a jövőben egyre gyakoribbá váló telefonos átverések során a mesterséges intelligenciára támaszkodva súlyos érzelmi és anyagi károkat okozhatnak az áldozatoknak.

2024. február 28. 11:37

Romantika helyett átverés Valentin-napon? Kerüljük el a csalásokat a szerelem ünnepén!

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés: korábban nem ismert módokon keressük a szerelmet. A társkereső alkalmazásoknak 2022-ben világszerte több mint 350 millió felhasználójuk volt. Bár ilyen összetett hazai statisztikai adat nem ismeretes, de például az 1999-es alapítású magyar Randivonal.hu oldalt az évek során több, mint 3 millióan próbálták ki. Akár a telefonunkon is átlapozhatjuk potenciális jelöltjeink online katalógusát – a rémes beszélgetések és a kínos dupla randik ideje lejárt. Persze itt sem mindenki a szerelmet keresi: Valentin-nap alkalmából az ESET szakértői tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogyan akadályozhatjuk meg, hogy a csalók a szívünkön túl az értékeinket is ellopják.

2024. február 14. 11:32

Rendelhetek biztonságosan a Temuról? – Minden, amit tudnunk kell, mielőtt az új webáruházból vásárolunk

Valószínűleg nincs olyan közösségi média használó, aki az elmúlt időszakban ne találkozott volna a világ egyik legnagyobb webáruháza, a Temu hirdetéseivel. 3000 Ft egy pár sportcipőért? Számítógépes billentyűzet 4000 forintért? Látszólag verhetetlen ajánlatok. Köszönhetően a több tízmilliósra becsült termékkínálatnak és a rendkívül alacsony áraknak, az oldal tömegeket vonz, olyannyira, hogy a Temu a világ legtöbbször letöltött vásárlási appja lett. Vajon a Temu előretörése milyen hatással van a környezetre, a termékbiztonságra és jogszerűen működik-e a webáruház? 

2024. január 30. 12:55

Érinteni vagy nem érinteni: biztonságosabbak az NFC-fizetések?

A mágnescsíkos bankkártyák nagyjából 20 évvel ezelőtt jöttek divatba, de amellett, hogy az aláírások szükségessége megnehezítette a tranzakciókat, nem rendelkeztek megfelelő adattitkosítással. Biztonsági szempontból egyértelmű előrelépést jelentettek utódaik, a chipalapú kártyák, melyek az adattitkosítás révén fokozott biztonságot nyújtanak. Az ESET kutatói szerint ezek a kártyák továbbra is alkalmasak klónozásra vagy adatlopásra, bár az ilyen bűncselekmények elkövetése nagyobb kihívást jelent a bűnözők számára, mint a mágnescsíkos kártyák esetében. Közben pedig az érintésmentes fizetések egyre gyakoribbak – de vajon biztonságosabbak, mint a hagyományos fizetési módok?

2024. január 16. 13:09

Neked is az az újévi fogadalmad, hogy végre biztonságossá teszed az online életedet?

A január jó alkalom arra, hogy rendet tegyünk nem csak a fizikai környezetünkben, hanem a minket körülvevő virtuális világban is. Az ESET kiberbiztonsági szakértői szerint ennek épp itt az ideje: ha mindenki tudatosan óvná adatait, akkor az online csalók nem tudnának boldogulni. 2023-ban 10 milliárd forintot csaltak ki magyar károsultaktól – és ez az összeg évről évre csak nő. Ha nem akarjuk, hogy idén tovább emelkedjen a károsultak száma, ideje kézbe venni a kiberbiztonságunkat.

2024. január 4. 16:37

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50