Rádiófrekvenciás azonosítás a gyógyszerhamisítványok ellen

forrás Prim Online, 2006. augusztus 14. 13:02
Az IBM bemutatta rádiófrekvenciás azonosító (RFID) rendszerét, amelynek segítségével a  gyógyszeripari termékeknek útja végig megfigyelhető és nyomon követhető.
A rendszer megnehezíti a gyógyszerhamisítványok piacra jutását és megvédi a fogyasztót,  biztosítva számára, hogy valóban azt kapja, amit orvosa felírt neki.

A világon  átlagosan  minden  12  vényből  nagyjából  1-re  adnak ki olyan orvosságot, amelyik  hamisítványnak bizonyul - ennek kapcsán a US Food and Drug Administration  (Az Egyesült Államok Országos Élelmiszerbiztonsági és Gyógyszerészeti  Hivatala) az RFID-ről,  mint az egyik legígéretesebb technológiáról nyilatkozott, amellyel biztosítható,  hogy  az csomagolás tartalma pontosan megfeleljen az orvos rendelvényének.

A gyógyszeripari termékek globális ellátó láncolata meglehetősen bonyolult. A gyógyszerek a gyártás helyszínétől az értékesítés pontjáig akár tíz kézen is átmehetnek. Szoftverei és szolgáltatásai révén az IBM segíteni kívánja a gyártók gyógyszertolvajok és gyógyszerhamisítók ellen folytatott küzdelmét, hogy megkímélje  őket mindattól  a többletköltségtől, amit a visszahívott termékek  becserélése, illetve a fogyasztó egyes  márkákkal  szembeni bizalomvesztése okoz.

Az IBM gyógyszeripari termékek forgalmazásának megfigyelésére és nyomon követésére alkalmas RFID rendszere több olyan RFID szoftvert és szolgáltatást foglal magában, amelyek segítségével a gyógyszereknek az ellátó hálózaton átvezető útja automatikusan  felkutatható  és  nyomon követhető. Az RFID árujelzők termékegység-, doboz- és raklapszinten egyaránt rákerülnek a termékekre, hitelesítve annak a gyártótól  a nagykereskedőn  át  a  kórházakig  és gyógyszertárakig vezető útját. Minden árujelző tartalmaz egy egyedi azonosítót, amely - akár egy rendszámtábla - visszautal az  írott  terméktájékoztató adataira, például az adagolásra és hatóanyag-tartalomra, a tételszámra, a gyártóra és a lejárat dátumára.

Az  IBM által  kifejlesztett  RFID rendszer a fogyasztók védelme mellett a gyártók  és a forgalmazók javuló teljesítményéhez is hozzájárul azzal, hogy nem kell annyi készpénzt  lekötniük raktárkészletekben, az áruk bevonása célirányosabbá válik és gyorsabban reagálhatnak a változó piaci igényekre.
Kulcsszavak: RFID IBM

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Stratégiai összefogás az AWS és a Deloitte közt

Több éves, átfogó, stratégiai együttműködésbe kezdett a világ legnagyobb vezetési tanácsadó cége, a Deloitte, valamint a világ legnagyobb nyilvános felhőszolgáltatója, az Amazon Web Services (AWS). A kooperációjuk célja, hogy felgyorsítsák a vállalatok digitális transzformációját, az üzleti műveleteik felhőbe terelésével felkészítsék őket az egyre élesedő versenyre, valamint maximalizálják számukra a felhőalapú technológia üzleti előnyeit. 

2024. május 2. 16:07

Cégmarketing trendek – 2024. Legyünk jelen egyszerre mindenhol!

Legyünk ott mindenhol! Ez a jelszava mostanában a cégeknek. Mindenütt látszódni, hallatszódni kell, hogy a nagy kommunikációs zajban észrevegyenek. A PP Konferenciaközpont és a BKIK „Cégmarketing trendek – 2024 Legyünk jelen egyszerre mindenhol!” című, május 30-án megrendezendő hibrid konferenciájának előadói választ adnak arra, hogy hogyan juttassuk el üzeneteinket a vevőinknek a rendkívül felpörgetett, zajos online és offline térben 2024-ben.

2024. május 2. 12:59

Elkészült az egyedülálló hazai AI-kutatás

A mesterséges intelligencia térnyerése egyaránt kelt izgalmat és aggodalmat a cégvezetők körében. Vajon mekkora tudással rendelkeznek a mindent elsöprő technológiával kapcsolatban? Elkészült Magyarország átfogó AI&Leadership kutatása, hogy hiteles- és valós képet kapjanak egymásról is a vállalatirányítók.

2024. május 2. 11:36

Együttműködési megállapodást kötött a magyar kormány, a Yettel és a CETIN

A magyarországi digitalizáció fejlesztését szolgáló együttműködést közös nyilatkozatban erősítette meg a kormány, a Yettel Magyarország Zrt. és a távközlési infrastruktúraszolgáltató CETIN Hungary Zrt. A megállapodásban foglaltak szerint a vállalatok 2024-2028 között legalább 72 milliárd forint értékű mobil hálózatfejlesztési beruházást hajtanak végre.

2024. május 2. 09:55

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14