A Neumann Társaság ügyvezető igazgatója PMI díjat kapott
A projektmenedzsment egyik kiemelt szakmai szervezete, a Projektmenedzsment Intézet (Project Management Institute, PMI) a nemzetközi „PMI Eric Jenett Person of the Year” díjjal ismerte el Szalay Imre, a Neumann Társaság ügyvezető igazgatójának több évtizedes munkáját. A díjat minden évben olyan szakértőnek ítélik oda, aki kiemelkedően hozzájárult a projektmenedzsment szakmához, vagy annak gyakorlati megvalósításához, fejlesztéséhez.
A PMI Budapest, a szakmai szervezet magyar tagozata 2021-ben határozott úgy, hogy a nemzetközi hagyományokat követve Magyarországon is megalapítja a PMI Budapest Eric Jenett Projektmenedzsment Kiválóság Díjat.
Ezzel azoknak a szakembereknek a munkáját ismerik el, akik figyelemre méltó teljesítményükkel, és a szakmához való hozzájárulásukkal maradandót alkottak a projektvezetés, a technikai projektmenedzsment, valamint a stratégiai és üzleti projektmenedzsment területén. (Eric Jenett a PMI harmadik tagja és első Project Management Professional képesítéssel rendelkező szakértője volt.)
A 2022-ben a PMI nemzetközi szakértőkből álló zsűrije két szakembert díjazott az idei PMI Eric Jenett Person of the Year díjjal, amely a szakmai szervezet legrangosabb szakmai elismerése: ezek egyike Szalay Imre, a Neumann Társaság ügyvezetője, a másikkal pedig egy amerikai projektmenedzsment-szakértő, Shivani Gupta munkáját ismerték el.
A Neumann Társaság ügyvezetői tisztségének betöltését megelőzően Szalay Imre a Digital Equipment Magyarország rendszerintegrációs igazgatójaként, a Compaq Magyarország Professzionális Szolgáltatások igazgatójaként, a Hewlett-Packard egykori szolgáltatási igazgatójaként, illetve a Vodafone Hungary Hungary egykori projektiroda és belső szabályozási igazgatójaként dolgozott.
A díjat Szalay Imre távollétében Kremmer László a PMI Budapest, Magyar Tagozat Egyesület elnöke vette át az Egyesült Államokban, a PMI szervezésében megvalósult, Las Vegas-i PMI Global Summit 2022 konferencián, 2022. december 2-án.
Kapcsolódó cikkek
- Idén újabb rekordot ért el az e-Hód informatikai verseny
- Az Eötvös Loránd Tudományegyetemmel rendez közös meetupot a Neumann Társaság
- Tizenhat szakember vehette át a Neumann Társaság idei díjait
- Informatika AI-től Z-ig
- Három bronzérmet szerzett a magyar csapat a második Európai Lány Informatikai Diákolimpián
- Az informatika és a zene kapcsolatát vizsgálják a Neumann Társaság meetupján
- 75 extrapont is járhat a felvételin az ICDL bizonyítványért
- Konferencia az egykori keleti és nyugati blokk tudósait fél évszázada összekötő intézet munkájáról
- Jól szerepeltek a magyar diákok a juniorok informatikai diákolimpiáján
- Kipróbálható a legendás kibernetikai készlet a Kutatók éjszakáján
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Megérkeztek Magyarországra a CHASING professzionális robot-tengeralattjárók
Magyarországon is megkezdődött a CHASING víz alatti drónkutatással és -fejlesztéssel, valamint integrált gyártási technológiákkal foglalkozó vállalat termékeinek kereskedelmi forgalmazása. A vállalat világelső a fogyasztói- és ipari víz alatti robotok szegmensében.
A képernyőn túl: immerzív internet vállalatok számára
Bár maga a metaverzum kifejezés már 1992-ben létrejött, fejlődésében az elmúlt években jelentős változás következett be. A kiterjesztett virtuális valóság mögött álló technológiák egyre megfizethetőbbek lettek, a COVID-19 világjárvány okozta kulturális változás eredményeként pedig egyre szélesebb körben lett elfogadott vélekedés, hogy a digitális világok az emberi kapcsolatok életképes helyszínei lehetnek. A vállalkozások megduplázták a virtuális világok iránti érdeklődésüket: a Deloitte adatai szerint tavaly több tízmilliárd dollárnyi kockázati tőkebefektetés érkezett ilyen területre, az elemzők 2024-re 800 milliárd dolláros piacot becsülnek.
Elismerték a Schneider Electric egyenlő fizetésekért tett erőfeszítéseit
A Világgazdasági Fórum egyik szervezete iránymutatóként nevezte meg a Schneider Electric-et a sokszínűség, egyenlőség és befogadás területén indított Globális béregyenlőségi kezdeményezéséért. A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat programja 2014-ben indult el 12 országban, kísérleti jelleggel, azóta több mint 100 országban valósult meg, és 2020 végére a vállalat dolgozóinak 99,6 százalékát érte el.
Interaktív kiállításon ismerhetők meg a különböző iparágaknak szánt LG készülékek
Az LG Electronics (LG) a barcelonai Integrated Systems Europe (ISE) 2023 kiállításon mutatja be a csúcstechnológiát képviselő digitáliskijelző-megoldásainak teljes portfólióját, beleértve a LED, a Micro LED és az átlátszó OLED kijelzőket is. A készülékeket több digitalizált térben tárják a közönség elé, bemutatva a különböző iparágak – többek között a kiskereskedelem, a vállalati szféra, az oktatás és a vendéglátóipar – számára kínálkozó felhasználási lehetőségeket és alkalmazásokat.
A legtöbb pénzt az internetre költjük, de a tévé előtt töltjük a legtöbb időt
Háztartásonként több mint 18 ezer forintot költünk médiára havonta – derült ki a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) hiánypótló kutatásából. A felmérés szerint átlagosan napi 300 percet tévézünk és több mint 200 percet internetezünk.