Több mint 10 milliárdot igényeltek az EU-s informatikai pályázatokon
A kis- és középvállalkozások üzleti tartalomfejlesztéséhez 16, a tartalomipari és közcélú tartalomszolgáltatás korszerűsítéséhez pedig 9 cég szeretne támogatást kapni. Az önkormányzati adatvagyon másodlagos hasznosítását szolgáló keret felhasználására azonban még egyetlen helyhatóság sem jelentkezett. Magyarország üzletileg kevésbé vonzó településein a szélessávú internet-infrastruktúra kiépítéséhez és a szolgáltatás beindításához kilenc vállalkozás igényelt uniós forrásokat.
Kapcsolódó cikkek
- GTS-Datanet pályázat a jövőről, diákoknak
- Internet Hungary 2006: az internet oktatására van szükség
- Szakmai konferencia és ingyenes programok a szélessáv jegyében
- Szélessáv Napja és szélessávkereső az internet hazai elterjedéséért
- Nyugat-Dunántúl: 75,1 százalékos szélessávú internet lefedettség
- Netvíkend Győrben
- NAVA: 8000 órányi tévé- és rádióműsor, film és híradó a neten
- VI. Unoka - Nagyszülő Informatikai Verseny
- Netvíkend Nagykanizsán
- Magyarország jövője - Intelligens Infrastruktúra
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Díjazták a Schneider Electric új okosgyárát a HuGBC Zéró Karbon pályázatán
A Schneider Electric dunavecsei okosgyára, a Duna Smart Power Systems díjat nyert a Magyar Környezettudatos Építés Egyesület (HuGBC) Zéró Karbon Díj pályázatán új építés kategóriában. Az üzem a vállalat egyik legnagyobb, egyedi megrendelésre termelő létesítménye Európában, és a cég legújabb, SF6-mentes középfeszültségű kapcsolóberendezése, az RM AirSeT fő európai gyártóközpontja.
A TCL jövőképe 2025-re
A TCL, a funkciókban gazdag okostelefonok, táblagépek és csatlakoztatott eszközök kijelzőinek úttörője, felfedte jövőképét a következő évre, melyben az emberközpontú technológia élvonalába helyezi magát. A CCS Insight vezető technológiai elemző és tanácsadó cégnek adott videós interjújában Stefan Streit, a TCL Europe marketingigazgatója megosztotta a vállalat céljait és meglátásait a 2025-öt meghatározó technológiai trendekről.