Továbbra is a BlueGene/L a világ leggyorsabb szuperszámítógépe
A lista ötödik helyén található Európa büszkesége, a kontinens leggyorsabb szupergépének számító spanyolországi Mare Nostrum, melynek teljesítményét több mint kétszeresére, 62,6 TFLOPS-ra növelték a fejlesztők az elmúlt fél év során. A Barselona egyik kápolnájában elhelyezett rendszert gén- és klímakutatásra valamint gyógyszerfejlesztésre használják a kutatók.
A szuperszámítógépek piacát továbbra is az IBM uralja, ugyanis az 500-as listán szereplő rendszerek közül 239 a Kék Óriás házából származik. Az Egyesült Államok dominanciája is töretlennek tűnik ezen a téren, mivel az 500 szupergép közül több mint 300 amerikai területen található.
Kapcsolódó cikkek
- Sikerült számítógéppel modellezni egy agyféltekét
- Személyi szuperszámítógép Intel 50W-os Xeon lapkákkal
- Az Nvidia szuperszámítógépet aktivál a PC-ben
- Az Intellel még gyorsabb lesz a BMW Sauber F1-es csapata
- Megkezdte működését Európa legnagyobb szuperszámítógépe
- Xeon processzoros szuperszámítógépek a HPTC piacra
- 4 petaflop sebességű IBM/Cray szuperszámítógép
- 250 GFLOPS teljesítményű "személyi szuperszámítógép" 40 CPU maggal
- Új Cray szuperszámítógépek érkeznek
- Atomfegyver-kutatáshoz épül a világ leggyorsabb szuperszámítógépe
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új switchekkel pörög fel a megfigyelési piac
A biztonsági kamera technológiák fejlődését követően a PoE switchek is fontos szerepet játszanak a megfigyelő rendszerek telepítésében. A switch kialakítás területén piacvezető Zyxel kifejezetten erre az igényre válaszolva alkotta meg a GS1350 PoW switch sorozatát. A portok változatos számának és a magas teljesítmény tartaléknak köszönhetően eszközeikkel akár úgy is könnyedén működtethetők a biztonsági kamera hálózatok, hogy egyszerre minden port csatlakoztatva van.
Felgyorsítja stratégiai átalakulását a Maersk
Jelentős előrelépést ért el digitális átalakulásában a dán Maersk. A világ legnagyobb tengeri szállítmányozó vállalata az SAP Business Technology Platform segítségével gyorsítja fel stratégiai fejlődését, automatizálja üzleti folyamatait, növeli hatékonyságát, teszi egyszerűbbé a technológia használatát, és növeli a felhasználói élményt.
Szerverhardver frissítés vs. váltás a legújabb platformra – melyik éri meg jobban?
Az elmúlt időszak gazdasági kihívásai az adatközponti IT-infrastruktúrákat sem kímélik. Egy korábbi felmérés adatai szerint 2020-ban még a válaszadók 42 százaléka azt vallotta, hogy két-három évente frissíti adatközponti szervereit, míg 26 százalékuk nyilatkozott úgy, hogy ezt minden évben megteszi.
NIS2 és DORA: a kiberbiztonsági felzárkóztatás motorjai vagy újabb felesleges terhek?
Egyre inkább foglalkoztatja a vállalatokat az Európai Unióban, hogy hogyan fogja érinteni őket a NIS2, a felülvizsgált kibervédelmi irányelv, amely a 2016-os hálózat és információbiztonsági irányelv helyébe lép (NIS), illetve a Digital Operational Resilience Act (DORA), a pénzügyi szektor védelmének erősítését célzó rendelet. A NIS2 esetében a részletek még pontosításra várnak és a tagországok csak később ültetik át a nemzeti jogba az irányelveket, de az biztos, hogy az EU-n belül tevékenykedő cégeknek komoly munkát kell fektetniük abba, hogy eleget tegyenek a jogszabályoknak. Ha észszerűen implementálják az előírásokat a helyi jogrendbe, az jelentős előrelépést hozhat a hazai vállalatok kibervédelmi fejlettségében, ám ehhez kulcsfontosságú, hogy már most elkezdjék a felkészülést. A BlueVoyant szakértői áttekintették, hogy várakozásaik szerint mit jelentenek majd a gyakorlatban a jogszabályok.
A QNAP elvitte legújabb termékeit az idei COMPUTEX kiállításra
A QNAP Systems, Inc. (QNAP), a számítási-, hálózatépítési- és tárolási megoldások vezető innovátora is részt vesz a COMPUTEX TAIPEI 2023 kiállításon (Nangang Exhibition Center, 1. csarnok, standazonosító: J0409a).