Humansoft: a dél-dunántúli régió egészségügyi informatikai projektjéről
A projekt legfontosabb számai a következők. A beruházás bruttó értéke: 1, o59 Mrd Ft, a felhasználók száma 4520 fő; a közvetlen alvállalkozók száma 25, a helyszínek száma 36. A legjellemzőbb eszközök darabszáma: szerver 75 db, munkaállomás ~1000 db, nyomtató ~750 db, vonalkódolvasó ~350 db. Jelenleg a következő határidő november 20-án a hardver szállításának befejezése, kisebb intézmények IT rendszereinek az indítása.
Az elvárások egyike az ún. IKIR (Intézményközi Információs Rendszer) megvalósulása, a következő fő célokkal: online betagadat hozzáférés, az intézményközi adatokhoz való hozzáférés, orvosszakmai-gazdasági teljesítményadatok elelmzésének és értékelésének a támogatása, standard protokollok elfogadtatásának támogatása, kapacitás tervezés-kiajánlás támogatása, teleradiológia használata, telemedicina használata, adatvédelmi jogszabályok szerinti működés kikényszerítése.
Kapcsolódó cikkek
- Az Acer a PC piac harmadik legnagyobb gyártója
- Új pr munkatárs a Sakkomnál
- Sun díjak a hazai partnervállalatoknak
- Albacomp: jelentős sikerek az új stratégiájával
- Tajvani baktériumgyilkos egérperifériák a Smarttól
- Online orvosi szolgáltatásokat vásárol fel a Microsoft
- Vizitdíj-automata az Albacomptól
- Értelmileg akadályozott gyermekeket támogat a KÜRT
- Albacomp: Esztergomban e-InfoPontok épülnek
- Megvásárolta a Meditcom a Novcomot és a Celixet
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.
Térképen is kereshető kultúrprogramokat kínál a megújult Port
Letisztultabb dizájnnal, modern keresési funkciókkal jelentkezik Magyarország legismertebb kulturális programmagazinja, a Port. A közel 30 éves múlttal büszkélkedő site ettől a héttől még inkább felhasználóbarát formában köszönti olvasóit. A megújítás során figyelembe vették a kultúra iránt érdeklődők igényeit.