IP-alapú videotechnológiával közvetíti az olimpiát az NBC

A Cisco-technológián alapuló, transzkontinentális hálózat gigabájt méretű fájlok átvitelét teszi lehetővé Peking, New York, illetve Los Angeles között. A korábbi olimpiákon az NBC szerkesztői még videoszalagokat használtak a grafikák és feliratok megjelenítéséhez. Idén a társaság eddigi legnagyobb szabású médiavállalkozásának keretében az NBC a 17 napos eseménysorozatról mintegy 3600 órányi közvetítést ad. Videokönyvtár segítségével azonban lehetetlen volna elegendő videokópiát készíteni a nyolc különböző hálózat, illetve az NBCOlympics.com webhely számára. A fájl alapú munkafolyamat alkalmazásával a televíziós hálózat kiválaszthatja a kívánt felvételeket és eljuttathatja azokat a társhálózatoknak akár még azelőtt, hogy az adott esemény befejeződött volna.
Az olimpia NBC-közvetítésének nézői asztali és hordozható számítógépek segítségével 2200 órányi videoanyaghoz férhetnek majd hozzá, amit igény szerint játszhatnak le, valamint 3000 órányi kiemelt eseményt, visszajátszást, ráadást és eredményt nézhetnek meg. A videoanyagok és eredmények okostelefonon is megtekinthetők.
Kapcsolódó cikkek
- A Cisco eredménye jobb a vártnál
- Cisco Cleanair - mobil munkavégzés wifi-interferencia nélkül
- Virtuális próbafülkék a Tommy Hilfigernél
- A Ciscóé a Tandberg
- Jót tett a videó-konferenciának a légi közlekedés leállása
- Távgyógyászat
- Tovább erősödő Cisco-NetApp-VMware együttműködés
- XP-n fut az Olimpia
- Vodafone: új generációs IP-gerinchálózat a Ciscótól
- A közösségi hálók rendszere az internetes bűnözők új játszótere
Internet ROVAT TOVÁBBI HÍREI
LEO-műholdak: zsákutca vagy forradalom a szélessávú internetben?
A LEO-műholdak a világ minden szegletébe elhozhatják a nagy sebességű internetet – ha nem állnak egymás útjába. A Deloitte TMT Predictions 2020-as jelentése így fogalmazott: az alacsony Föld körüli pályán (LEO) működő műholdak konstellációi vagy forradalmat hoznak el a szélessávú szolgáltatásokban, vagy egy nagy rakás űrszemét keletkezik. Három évvel később még mindig nem teljesen egyértelmű, melyik szcenárió jön be, sok vállalat azonban továbbra is az előbbire szavaz.
Egyre többen ismerik fel Elon Musk “Starlink” technológiájának előnyeit
A gyenge internetkapcsolat miatti kellemetlenségeket senkinek nem kell bemutatni, és bár az informatika az elmúlt 5 évben robbanásszerű fejlődésen ment keresztül, az említett probléma rengeteg embernek okoz bosszúságot napjainkban is, legyen szó akár magáncélú, akár üzleti felhasználóról. Ennek hamarosan vége lehet: 2023-ban már Magyarországon is elérhető és megfizethető megoldás a Starlink szatellit alapú internet-szolgáltatás, ami hamarosan nagy hatással lehet az egész hazai távközlési piacra.
Hát persze hogy dráma!
A Super Bowl reklámjai kapcsán szinte minden évben születik egy cikk Amerikában élő és dolgozó barátunk, Horváth Laci tollából, az idén azonban a marketing mellett szó esik az izgalmakról és a bírókról is...
A Széchenyi István Egyetem hallgatói ismerkedhettek meg elsőként Elon Musk műholdas rendszerével
Az Elon Musk nevéhez kötődő amerikai SpaceX űrkutatási vállalat több ezer alacsony pályás műhold segítségével létrehozott globális internetszolgáltatása a Starlink, amelynek terminálját és annak tesztelését – a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatósággal (NMHH) való együttműködés keretében – a hazai felsőoktatásban elsőként a győri Széchenyi István Egyetemen mutatták be. Ez a program is bizonyította, hogy az intézmény hallgatói a legmodernebb technológiák segítségével naprakész tudást szerezhetnek akár az űrtávközlés területén is.
Internetszolgáltatás: már nem a sebesség, a minőség számít
Új fejlődési szakaszba lépett az internet-hozzáférési szolgáltatások piaca: már nem a sebesség a meghatározó tényező egy ajánlatnál, hanem a megbízhatóság. A Deloitte 2022-es szélessávú internethasználat fogyasztói felmérése arra kereste a választ, hogy mi alapján döntenek a fogyasztók.