Magyarország legjobb programozója kerestetik
Az NNG navigációs szoftvercég idén először hirdeti meg saját programozó versenyét, amelyre a C++ programnyelvet ismerő informatikus diákok és tapasztalt szakemberek jelentkezését várja. A verseny fődíja részvétel a barcelonai Mobile World Congress konferencián.
Az NNG versenye a C++ Grand Prix lehetőséget teremt arra, hogy a résztvevő informatikus hallgatók és tapasztalt szakemberek felismerjék és fejlesszék készségeiket, valamint olyan kihívásokkal találkozzanak, amellyel bizonyíthatják, hogy joggal emlegetik őket a szakma legjobbjai között.
A verseny feladatait az NNG legkiválóbb, a szakmában komoly tudással rendelkező programozói állították össze, amely garantálja, hogy a jelentkező csapatok ismereteikhez méltó feladatokkal találkozzanak a Grand Prix során.
Háromfős csapatok nevezését várják október 28-ig. Az online C++ programozási és probléma-megoldási feladatok sikeres megoldását követően a szakmai zsűri választja ki azokat a legeredményesebb csapatokat, akik részt vehetnek a decemberi döntőben.
A végső megmérettetés az NNG székházában, a 2012-es év irodájában lesz. A verseny fődíjas csapata a világ egyik legjelentősebb mobil programozói konferenciáján, a barcelonai Mobile World Congressen vehet részt.
A C++ Grand Prix-re a hivatalos oldalon keresztül lehet jelentkezni.
Kapcsolódó cikkek
- Szabadfogású Számítógépverseny tizenkilenc év alattiaknak
- Láncreakció: tudományos verseny középiskolásoknak
- Appra magyar! néven alkalmazásfejlesztő kampányt indít az IVSZ
- Kreatív számítógépes alkotásokat várnak a 19 év alatti fiataloktól
- Magyar diák sikere az ISEF nemzetközi tudományos és innovációs versenyen
- Iskolák közötti informatikaverseny Újbudán
- Keresik Magyarország legtehetségesebb informatika szakos hallgatóit
- iOS-es mobilalkalmazás-fejlesztői képzést indít a HWSW
- Az ELTE csapata nyerte a BeeSmarter 24 órás Mobil Programozó Csapatversenyt
- BeeSmarter – 24 órás Mobil Programozó Csapatverseny
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.
24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért.