Magyar startupot díjaztak a Telekom Innovation Awards döntőjén
Egy magyar startup is díjjal tért haza Krakkóból, miután bemutathatta mobilapplikációját, az ANGL-t. Ők képviselték Magyarországot a Deutche Telekom, a krakkói hub:raum és a Kitchen Budapest által szervezett Telekom Innovation Contest idei döntőjében, azt követően, hogy májusban megnyerték a hazai elődöntőt.
Az ANGL lényege, hogy élő videostreameket lehet vele megosztani a közösséggel. Működésében az Instagramra hasonlít, de a képek és a rögzített videók helyét élő videók veszik át. Az ANGL egyedülálló módon lehetővé teszi a videók effektezését, ráadásul élőben, pont úgy, ahogy azt más alkalmazásokban a fotókkal tehetjük. Az élő streamek valós idejű effektezése okostelefonokon világújdonságnak számít és az ANGL-ben használt GPU-s technológiának köszönhetően az effektezett video streamek nagyon alacsony késleltetéssel kerülhetnek el a nézőikhez is.
Kövécs András az ANGL vezérigazgatója elmondta: Nagy lehetőségnek láttuk, amikor májusban sikerült elsőként végeznünk a magyar elődöntőben, de kihívásnak is, mert 39 ország 326 projektjéből 11 jutott csak a krakkói döntőbe és ott kellett helytállnunk. Bár a Telekom zsűri az olasz Atooma csapatának ítélte a Telekom inkubációval járó fődíjat, mi sem távoztunk üres kézzel: az Amazon meghívását és egy értékes Amazon Web Services csomagot nyertünk.
Az ANGL-t a nagyközönség a tavaszi budapesti pilotokat követően a nyári fesztiválokon próbálhatja ki élesben. Elsőként a Balaton Sound-ot lehet élőben nézni és adni okostelefonon az ANGL-lel, majd ezt követően a Művészetek Völgyét és a Sziget Fesztivált. Ez utóbbiakon lesznek ANGL falak is, azaz olyan nagyméretű LED falak, amiken a fesztiválközönség okostelefonjaival az ANGL-el készített videók láthatóak majd élőben.
Az ANGL alkalmazás ingyenesen letölthető az AppStore-ból és a Google Playből.
Kapcsolódó cikkek
- Mobilalkalmazás segít eligazodni fogyasztóvédelmi kérdésekben külföldön
- Okostelefonos applikáció segíti a vöröskeresztes elsősegélynyújtókat a Balatonnál
- Magyar versenyző is továbbjutott az Electrolux Design Lab elődöntőjébe
- DARPA-döntő: katasztrófaelhárításban is jeleskedniük kell a robotoknak
- Nemzetközi vizeken a Slingshot
- Hat Infoprog versenyző kapott ösztöndíjat az SAP-tól
- Egymillió dollárért kelt el az egyetlen szót tudó applikáció
- A Google Groundon lesz a Skool kéthetes nyári tábora
- Mobiltelefonos alkalmazás a munkaügyekben való eligazodáshoz
- Július elsejével elindul az országosan egységes mobilparkolás
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.