Ismét indul a Nikon Photo Contest verseny
A Nikon Europe felhívja az ambiciózus fényképészeket, hogy hódoljanak szenvedélyüknek, és nevezzék be ismét munkáikat a 35 éves Nikon Photo Contest versenyre. A verseny történetében először valamennyi fénykép- és videókategóriában a szervezők bármilyen digitális készülékkel előállított pályaművet elfogadnak, így ezek között az okoseszközökkel készített felvételeket is várják.
35. alkalommal indul a Nikon Photo Contest verseny. Idén először bármilyen digitális eszközzel készült pályaművel lehet indulni. A nevezési lehetőség szakmai hátterüktől függetlenül a profi és amatőr fényképészek számára egyaránt nyitva áll 2014. szeptember 15-től december 15-ig.
Az 1969 óta évente megrendezett, nagy tekintélynek örvendő Nikon Photo Contest verseny (NPC)
a profiktól az amatőrökig egyformán lehetőséget biztosít a fényképészeknek arra, hogy egymással kommunikálva gazdagítsák a világ fotókultúráját. Az elmúlt évi versenyre rekordszámú, 99 339 pályázat érkezett a világ 153 országából, a művek pedig a kifejező tájképektől kezdve a különleges portrékig minden lehetséges témát felöleltek.
A 2014–2015-ös verseny négy új kihívással bővült:
· A fénykép- és videokategóriák mindegyikében újonnan bevezetett „Otthon” tematika a pályázók egyedi értelmezéseit várja az „Otthon” fogalmának személyes hangú felfogásának tükrében.
· A szervezők ezentúl bármilyen digitális képalkotó készülékkel (köztük akár okoseszközökkel és videókamerákkal) megörökített pályázatot elfogadnak a fénykép- és videókategóriák mindegyikében.
· A videókategóriákban 6–180 másodperc hosszúságú videópályázatokkal lehet nevezni, tekintettel az adott területen beérkező rendkívül kifejező és kreatív pályázatokra.
· A verseny új, „N-generáció” díját az összes kategória körében a legfeljebb 19 éves pályázók közül 10 kiválasztott fogja megkapni.
Az idei versenyre beérkező pályaműveket egy 17 tagú, változatos nemzetközi zsűri fogja értékelni, amelyben kiemelkedő kortárs fényképészek, filmrendezők, kreatív vezetők és vizuális szakemberek képviseltetik magukat. Ők lesznek felelősek az egyes kategóriákban a 96 első, második és harmadik helyezett, valamint a verseny nagydíját elnyerő pályázat kiválasztásáért.
A fénykép- és videókategóriák nagydíjának nyertese a verseny trófeáján kívül egy oklevelet, 1 000 000 jen értékű Nikon-termékeket, valamint 500 000 jen összegű pénzdíjat kap. Az egyes tematikus kategóriákban a verseny trófeája, egy oklevél, valamint egy Nikon-termékekből álló, 500 000 jen értékű csomag lesz az első díjak nyerteseinek jutalma. A
A győztesek névsorát 2015 júniusában hirdetik ki, majd kiállítást szerveznek a díjnyertes pályaművekből.
Kapcsolódó cikkek
- A Nikon bemutatta a rendkívül nagy látószögű AF-S NIKKOR 20mm f/1.8G ED objektívet
- Európai infokommunikációs ötletverseny indult
- A Kaspersky Lab és a Mensa elindítja első közös megmérettetését
- Sci-fibe illő timelapse videó készült a szingapúri reptérről [Videó]
- Előadókat keres a YouTube tehetségkutató versenye
- Milyen egy jó családi fotó?
- Magyar versenyző is továbbjutott az Electrolux Design Lab elődöntőjébe
- Új taggal bővült a Nikon rendszerkamera sorozata – Nikon 1 S2
- Négy TIPA díjat is bezsebelt a Sony
- Indul a Big Blog Exchange
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.
24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért.