Európai informatikus csúcstalálkozó az ELTE-n
Az Informatics Europe – a felsőoktatási intézményeket, kutatóintézeteket és ipari szereplőket tömörítő európai csúcsszervezet – éves konferenciáját 2016. október 24–26. között az Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatikai Karán rendezik. A rangos esemény középpontjában idén a digitalizáció áll.
A European Computer Science Summit évről évre az iparági és felsőoktatási szereplők, kutatóintézetek és az oktatáspolitika döntéshozóinak legfontosabb szellemi műhelye, amelyen az informatikai oktatás, a kutatás és innováció legfontosabb stratégiai kérdései kerülnek terítékre. A tizenkét éves múltra visszatekintő rangos esemény idei témája a mindent átszövő digitalizáció jelensége. Napjainkban szinte nincs olyan termék, szolgáltatás vagy gyártási folyamat, melyet nem szoftverek működtetnek. Hogyan alkalmazkodik, és hogyan tud együttműködni ebben a globális folyamatban az informatikai felsőoktatás, a kutatóintézetek és az informatikai ipar? Milyen együttműködési trendek rajzolódnak ki? Melyek a versenyképesség feltételei? Melyek a technológiai fejlődés és innováció fő irányai és legfrissebb eredményei?
A kérdésekre olyan rangos előadók keresnek válaszokat mint Palkovics László, felsőoktatásért felelős államtitkár; Anthony Finkelstein, a brit kormány nemzetbiztonsági tanácsadója, az Alan Turing Intézet munkatársa, a University College of London professzora; Willem Jonker, a vezető európai egyetemeket, kutatóintézeteket, vállalatokat tömörítő EIT Digital innovációs csúcsszervezet vezérigazgatója és Alexander Wolf, a University of California at Santa Cruz professzora, az ACM (Association for Computing Machinery) korábbi elnöke. A konferencián Lynda Hardman, az Informatics Europe elnöke és Horváth Zoltán, az ELTE Informatikai Kar dékánja elnököl, a programbizottsági elnökök Gregor Engels, a University of Paderborn professzora és Monostori László, az MTA SZTAKI igazgatója, az ERCIM (European Research Consortium for Informatics and Mathematics) végrehajtó bizottságának tagja lesznek.
A konferencia első napján, október 24-én a felsőoktatási intézmények vezetőinek szerveznek workshopot, a rendezvényt a General Electric Healthcare támogatja.
Részletes program: http://www.informatics-europe.org/ecss/program/program.html
Kapcsolódó cikkek
- Jövő héten Hacktivity
- SMART 2016: Budapesten versenyez az európai startup világ krémje
- High-tech jövő a jelenben
- A közép-európai tech szektor krémje a prágai CES-en
- Dell EMC World konferencia
- Huawei: Az ultra-szélessávú hálózat lesz a jövőbeli, intelligens világ egyik sarokköve
- Élhetőbb jövőt mutat a Smart Future Forum 2016 konferencia
- Lejárt az üvöltöző, szigorú szemű főnökök ideje
- Szakmai fórum extrákkal
- Eu projektekben alakítják a felhőalapú informatika jövőjét
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.