Európai informatikus csúcstalálkozó az ELTE-n
Az Informatics Europe – a felsőoktatási intézményeket, kutatóintézeteket és ipari szereplőket tömörítő európai csúcsszervezet – éves konferenciáját 2016. október 24–26. között az Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatikai Karán rendezik. A rangos esemény középpontjában idén a digitalizáció áll.
A European Computer Science Summit évről évre az iparági és felsőoktatási szereplők, kutatóintézetek és az oktatáspolitika döntéshozóinak legfontosabb szellemi műhelye, amelyen az informatikai oktatás, a kutatás és innováció legfontosabb stratégiai kérdései kerülnek terítékre. A tizenkét éves múltra visszatekintő rangos esemény idei témája a mindent átszövő digitalizáció jelensége. Napjainkban szinte nincs olyan termék, szolgáltatás vagy gyártási folyamat, melyet nem szoftverek működtetnek. Hogyan alkalmazkodik, és hogyan tud együttműködni ebben a globális folyamatban az informatikai felsőoktatás, a kutatóintézetek és az informatikai ipar? Milyen együttműködési trendek rajzolódnak ki? Melyek a versenyképesség feltételei? Melyek a technológiai fejlődés és innováció fő irányai és legfrissebb eredményei?
A kérdésekre olyan rangos előadók keresnek válaszokat mint Palkovics László, felsőoktatásért felelős államtitkár; Anthony Finkelstein, a brit kormány nemzetbiztonsági tanácsadója, az Alan Turing Intézet munkatársa, a University College of London professzora; Willem Jonker, a vezető európai egyetemeket, kutatóintézeteket, vállalatokat tömörítő EIT Digital innovációs csúcsszervezet vezérigazgatója és Alexander Wolf, a University of California at Santa Cruz professzora, az ACM (Association for Computing Machinery) korábbi elnöke. A konferencián Lynda Hardman, az Informatics Europe elnöke és Horváth Zoltán, az ELTE Informatikai Kar dékánja elnököl, a programbizottsági elnökök Gregor Engels, a University of Paderborn professzora és Monostori László, az MTA SZTAKI igazgatója, az ERCIM (European Research Consortium for Informatics and Mathematics) végrehajtó bizottságának tagja lesznek.
A konferencia első napján, október 24-én a felsőoktatási intézmények vezetőinek szerveznek workshopot, a rendezvényt a General Electric Healthcare támogatja.
Részletes program: http://www.informatics-europe.org/ecss/program/program.html
Kapcsolódó cikkek
- Jövő héten Hacktivity
- SMART 2016: Budapesten versenyez az európai startup világ krémje
- High-tech jövő a jelenben
- A közép-európai tech szektor krémje a prágai CES-en
- Dell EMC World konferencia
- Huawei: Az ultra-szélessávú hálózat lesz a jövőbeli, intelligens világ egyik sarokköve
- Élhetőbb jövőt mutat a Smart Future Forum 2016 konferencia
- Lejárt az üvöltöző, szigorú szemű főnökök ideje
- Szakmai fórum extrákkal
- Eu projektekben alakítják a felhőalapú informatika jövőjét
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.